Суд зобов’язав Мінприроди вжити заходів зі зниження викидів парникових газів

Львів, 31 липня 2008: Господарський суд Львівської області визнав протиправною бездіяльність Міністерства охорони навколишнього природного середовища щодо виконання зобов’язань України зі зниження викидів парникових газів. Таким чином, суд повністю задовольнив позовні вимоги міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» яка намагається змусити Мінприроди зайнятися своїми обов’язками з протидії глобальній зміні клімату.

Суд зобов’язав Мінприроди впроваджувати кліматоохоронну політику. Зокрема Мінприроди має розробити методи зменшення викидів та підготувати план розподілу та порядок видачі дозволів на викиди парникових газів. Міністерство також має виконувати зобов’язання із просвіти громадськості та підготовки кадрів у сфері зміни клімату. Вважаючи на те, що зміни клімату вже відбуваються, Мінприроди також мусить розробити національний план з пом’якшення наслідків зміни клімату.

«Уряд України приділяє недостатньо уваги проблемі зміни клімату, що призводить до порушення національного та міжнародного законодавства, – говорить Мар’яна Булгакова, провідний юрисконсульт МБО «Екологія-Право-Людини», – Ми сподіваємось, що таке рішення суду спричинить серйозні зрушення на краще у кліматохоронній політиці України. Адже ані енергетична, ані транспортна стратегія України не беруть до уваги вплив на клімат».

Україна формально висловила свою стурбованість цією глобальною проблемою та взяла на себе певні зобов’язання тим, що підписала та ратифікувала Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату (РКООНЗК) та Кіотський протокол. Саме Міністерство охорони навколишнього природного середовища відповідальне за координацію діяльності, пов’язаної із виконанням РКООНЗК та Кіотського протоколу.

МБО «Екологія-Право-Людини» є членом мережі українських неурядових організацій – Робоча група НУО зі змін клімату.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Мар’яна Булгакова, провідний юрисконсульт МБО «Екологія-Право-Людини»

Тел: 8-032-2257682

email: maryanab at uoregon.edu

Екологія-Право-Людини: http://www.epl.org.ua

Робоча група НУО зі змін клімату: www.climategroup.org.ua

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6