Одеса згуртовує фахівців з енергоефективності

conf89В економії тепла має бути зацікавлений як споживач, так і постачальник, – переконані учасники Національної конференції «Енергоефективна модернізація багатоповерхових будинків», яка нещодавно мала місце в Одесі.

На сьогодні громадяни ще не зацікавлені в раціональному використанні тепла, тому що, по-перше, при централізованому отриманні такого товару споживач не в змозі регулювати його кількість, тобто, не передбачена можливість ведення розрахунку на підставі обліку і, як наслідок, не виникає бажання економити і, по-друге, тариф на дані послуги не змінюється в залежності від об’єму їх споживання, а значить не впливає на стан гаманця кінцевого споживача. У людини має бути можливість регулювати процес споживання самостійно. Він повинен бачити результат своїх зусиль в економії. Якщо цього не буде, економія виявиться безглуздою.

На думку фахівців починати треба з контролю споживання теплової енергії та можливості її регулювання, що спонукатиме мешканців-власників, обслуговуючі організації впроваджувати заходи з модернізації житла. Термомодернізація будинків – це комплекс заходів, спрямований на підвищення комфортності проживання при значному скороченні витрат енергоносіїв на обігрів будівель.

Санація будівель може забезпечити зменшення втрат тепла на 41% (в грошовому еквіваленті – це 150-600 млрд. грн. зекономлених коштів), модернізація теплогенеруючого обладнання в джерелах (котельнях) дозволить зекономити 4% тепла або 141 млрд. грн., а модернізація теплових мереж дозволяє зекономити 14%, що складає 33 млрд. грн., – переконаний Сергій Пінчук, голова правління ГО Рівненський центр “Соціальне партнерство”, радник Голови Рівненської ОДА.

Цікавою у роботі конференції виявилася секція «Адаптація житлового сектору до наслідків глобальної зміни клімату», яку представили фахівці Національного екологічного центру України за сприянням проекту “Кліматичний форум Східного партнерства“. За результатами роботи секції визначено, що заходи адаптації житлового сектору сприяють енергоефективності житлових будинків. Зокрема, термомодернізації будинків сприяє: теплова ізоляція будівель; захист від випромінювання для прозорих елементів будівель – вікон, веранд, скляних стін та стель; використання на будівлях світлих кольорів та відбиваючих поверхонь; використання «зелених» дахів; використання вертикальних повзучих рослин для стін будівель, тощо.

Учасники конференції «Енергоефективна модернізація багатоповерхових будинків» впевнені, що сучасне суспільство готове до сприйняття нових ідей, а заходи з підвищення енергоефективності житлового сектору можуть бути реалізовані вже сьогодні.

conf89-2

За деталями та матеріалами конференції звертайтеся до Ольги Власюк (Національний екологічний центр України): olga.vl at necu.org.ua та Лілії Гричулевич (Чорноморський жіночий клуб): michlilya at yandex.ua.

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6