Дослідження “Оцінка вразливості до зміни клімату: Україна”

totle3Автор: Oльга Шевченко, 2014

Cпівавтори: Ольга Власюк, Ірина Ставчук, Мар’яна Ваколюк, Оксана Ільяш, Рожкова Алла.

Клімат України протягом останніх десятиліть змінюється і цей процес дедалі важче не помітити. Особливо мешканцям мегаполісів, де зосереджена найбільша кількість населення. Згідно з результатами нашого дослідження в майбутньому продовжуватиметься зростання температури повітря та відбуватиметься зміна кількості опадів протягом року. Ми розробили групи індикаторів, за якими встановлюємо, наскільки місто готове до глобального потепління, і що слід зробити, аби його мешканці й надалі жили комфортно.

Серед основних потенційних негативних наслідків зміни клімату, що можуть проявлятися в українських містах – тепловий стрес, підтоплення, зменшення площ та порушення видового складу міських зелених зон, стихійні гідрометеорологічні явища, зменшення кількості та погіршення якості питної води, зростання кількості інфекційних захворювань та алергійних проявів, порушення нормального функціонування енергетичних систем міста.

Методика визначення вразливості міст до наслідків глобального потепління допомагає встановити, які заходи з адаптації слід проводити на місцях (інженерно-технічні, будівельно-архітектурні, економічні, заходи організаційного характеру, а також сформовані загальні рекомендації до розробки плану з адаптації міста). Вона була апробована на Тернополі, Полтаві та Донецьку.

Для окремих негативних наслідків зміни клімату, важливо розробити систему моніторингу, раннього оповіщення населення або управління ризиком. Це дасть змогу принаймні частково звести до мінімуму збитки, спричинені метеорологічними чинниками.

Завантажити публікацію:

Оцінка вразливості до зміни клімату: Україна

Оценка уязвимости к изменению климата: Украина (публікація російською мовою)

National Climate Vulnerability Assessment: Ukraine (публікація англійською мовою)

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6