Глобальна зміна клімату – це питання Національної безпеки України

Неурядові екологічні організації звернулася до Ради Національної безпеки і оборони України закликаючи негайно започаткувати політику попередження зміни клімату. У листі зокрема йдеться, що „затягування з початком роботи по зниженню викидів парникових газів в Україні підвищує ризик негативних впливів на українську економіку внаслідок зміни клімату. В той самий час кроки, які необхідно зробити для зменшення впливу на клімат, потрібні українській економіці, бо призводять до збільшення енергоефективності та зменшення споживання викопного палива”.

Екологи стверджують, що Україні загрожують збільшення кількості та сили стихійних лих, затоплення прибережних районів Чорного та Азовського морів, гостра нестача питної води у південних та східних областях тощо. „Ні Уряд, ні Верховна Рада не усвідомлюють, що економічні наслідки від зміни клімату будуть набагато більшими, ніж кошти, що необхідно вкладати для попередження проблеми і не приймають необхідних дій по зниженню викидів парникових газів” – говорить Ірина Ставчук із Національного екологічного центру України.

Громадські природоохоронні організації закликають прийняти національну стратегію до 2020 року на зниження викидів парникових газів на рівні -55% відносно обсягу викидів 1990 р. За попередніми оцінками така мета є економічно обґрунтованою та створить стимул впровадження заходів енергозбереження, розвитку відновлюваних джерел енергії та реформ у житлово-комунальному, транспортному й сільськогосподарському секторах, що відсутні зараз. Нагадаємо, за статистикою на 2005 рік викиди парникових газів в Україні склали лише 45% від обсягу викидів 1990 року, і навіть при такому спаді Україна залишається в двадцятці найбільших забруднювачів планети.

Також громадські організації закликають членів РНБОУ розглянути інші проблеми впровадження Кіотського протоколу в Україні, а саме – відсутність національного та регіональних планів зниження викидів парникових газів, відсутність роботи по підготовці кадрів в міністерствах та місцевих адміністраціях, відсутність доступу до інформації.

Робоча Група екологічних неурядових організацій України з питань зміни клімату (РГ НУО ПЗК) діє з 2001р. та об’єднує 16 організацій, а також вчених та експертів. Основними нашими завданнями є сприяння впровадженню кліматоохоронної політики в Україні та проведення освітньої роботи з населенням з питань зміни клімату. Представник РГ НУО ПЗК входить в міжвідомчу коміссію із забезпечення виконання Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, а також був включений в офіційну делегацію України на міжнародні переговори в 2006 році. Більше інформації на вебсайті www.climategroup.org.ua

За додатковою інформацією звертайтесь до Ірини Ставчук, Національний екологічний центр України

Irina.stavchuk{at}necu.org.ua

8 044 494 03 54, 8 095 273 26 73

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6