Анонс цікавих подій:
– 7 вересня Екодія запрошує на Відкриту лекцію “Екосервіси і село – як агровиробництво може підтримати екобаланс” https://goo.gl/9nvSSe
– 7-10 вересня відбудеться Лекторій “Зелена школа” 4 дні активних дискусій з 26 спікерами, 2 нетворкінги та 5 майстер-класів https://goo.gl/bpQLPn.
– 14-16 вересня відбудеться Майстерня Міста Полтава, де Еколтава проведе тренінг із роздільного збору сміття https://goo.gl/dnkjcs
– 16-17 вересня у Чернігові УМКА проведе тренінг для активної та веселої молоді – Генерація Е 4.0 (перший етап проекту “Climate education program”) https://goo.gl/UmQ69A
– 6-8 жовтня УМКА разом з 350.org проводять Енергії Змін 2017/Power Shift 2017 https://goo.gl/i8uFAj 6-й міжнародний форум, що об’єднує активістів(-ок) та представників(-ць) громадських організацій для обміну знаннями і досвідом, які необхідні для вирішення проблеми зміни клімату.
– Анонс подій на осінь від АВК: https://goo.gl/5r5fY3.
– Екоклуб анонсує #ЕкоВересеньУМісті приурочений до 20-ліття організації. https://goo.gl/TY8Y5g
Останні зміни законодавства:
- 18 серпня Кабінет міністрів України схвалив нову «Енергостратегію України до 2035 року» https://goo.gl/WHSQAN. Через 20 років 25% електроенергії в Україні має забезпечуватись ВДЕ, 13% – гідроенергетика, 12% теплові електростанції і аж 50% – АЕС.
- В цей же день КМУ прийняв Концепцію реформування теплоенергетики, яка передбачає передачу з встановлення тарифів на місцевий рівень.
- 08.17 Президент України підписав Закон про посилення відповідальності за незаконну порубку лісу та порушення вимог з охорони пралісів https://goo.gl/WPHjyg.
- Київрада ухвалила Стратегію розвитку Києва до 2025 року https://goo.gl/HvEU8Q Асоціація велосипедистів Києва була одним з ключових розробників транспортного блоку.
- Держенергоефективності за підтримки USAID розробили рекомендації з енергоменеджменту для місцевої влади. Цілком можливо, що цієї осені ці рекомендації будуть затверджені КМУ і стануть обов’язковими до виконання.
Важливі новини
- Стартував конкурс для журналістів «Як велосипед генерує гроші?» https://goo.gl/WJ14Tz Подавайте свої заявки до 5 жовтня.
- АВК оголосила щорічний конкурс “Велопрацедавець 2017”, який відзначає найбільш зручні для користувачів велосипеда офіси. https://goo.gl/F3mRVh Прийом заявок до 30 вересня 2017 року.
- 23 вересня відбувся TeslaCamp 2017 фестиваль енергетичних інновацій, котрий вже вчетверте організовує ГО Greencubator. TeslaCamp покликаний об‘єднати усіх тих, кому небайдужі теми розумної енергетики, сталого розвитку та енергетичної безпеки. https://goo.gl/NzuvhJ
- Провокативна стаття про сонячну енергетику: https://goo.gl/fA3CWf. Автор закликає негайно припинити будівництво СЕС оскільки технології, що використовуються, застарілі, а на зелений тариф витрачається «мільйони бюджетних доларів». І відразу Олексій Хабатюк подає https://goo.gl/Kc6Er8 детальний розбір статті та поданих у ній фактів.
Діяльність членів УКМ
- 4 серпня відбувся вебінар від Івана Омеляна на тему «Реанимационный пакет реформ как пример эффективной коалиции НПО». Матеріали вебінару можна завантажити за посиланням https://goo.gl/52WMyv , а сам вебінар переглянути тут: https://youtu.be/3fke38pfrPo
- Еколтава провела триденний тренінг “Кроки до ефективного активізму” (27-29 липня) https://goo.gl/tgR887; відвідала Екодень в м.Сміла та допомогла в прибиранні набережної https://goo.gl/tL7XBY і оновила карту прийому вторсировини для м.Полтава https://goo.gl/ikqK8q.
- Голос Природи закінчив роботу над брошурами «Адаптація до зміни клімату – це необхідність» та «Причини та наслідки локального підтоплення» завантажити їх можна за посиланням https://goo.gl/VvwHLZ, а також закликає небайдужих письмово звернутися до керівництва м. Кам’янського з пропозицією провести спеціальну робочу нараду з питання залпових викидів ДМК https://goo.gl/dFXXcE.
- Перегляньте відео від Світ Освіт про проект “Міністерство кліматичної магії” https://goo.gl/kXiuQA , після чого варто ознайомитись із звітом ГО Світ Освіт за 2016-2017 роки https://goo.gl/xN6nFw
- 4-6 серпня 2017 року відбувся Bike Camp: тренінг для велоактивістів у Карпатах, організований АВК https://goo.gl/AGMTQf
- Екоклуб продовжує проводити лекції для ОСББ https://goo.gl/UhLefV; відвідав з майстер класами Етнофестиваль “Новомалинська Любава” https://goo.gl/SMTSpg; не забував про обласну програму енергоефективності та аналіз ПДСЕР м. Рівне.
Планування діяльності членів УКМ
29-30 серпня відбулася зустріч організацій мережі у Києві для створення планів спільної діяльності. Нижче ви можете ознайомитись із планами деяких ГО, що входять в мережу, до кінця 2017 року:
- Світ Освіт вже майже традиційно проводить Форум Кліматична Освіта.
- Голос Природи проводить Дні сталої енергії, семінари для людей і ОСББ.
- Наш дім Манява організовує Круглий стіл про альтернативні джерела енергії у Карпатах та 3 флешмоби по ВДЕ; подає пропозиції до стратегії Івано-франківської області 2020 щодо дій у 2018 в напряму ВДЕ, ЕЗ і клімату.
- Криворізьке Правозахисне товариство аналізує міські енергетичні плани та програми.
- Еколтава проводить прес-тур по об’єктам ВДЕ та Інфотур в Полтавській області; розробляє ПДСЕР м. Сміла; організовує форум ОСББ.
- Екодія розробляє кампанію 100% ВДЕ; захід в КПІ зі сталої енергетики; аналізує Е-стратегії щодо врахування зобов’язань по Паризькій Угоді; їде на кліматичні переговори COP23 у БОНН. Разом з Екоклубом передає петицій з інфотуру «Енергонезалежність наша спільна справа».
- Екоклуб працює над обласною програмою енергоефективності та обласним конкурсом енергоефективних проектів; аналізує ПДСЕР і проводить семінар з аналізу ПДСЕР;
- Правова Аналітика готує огляди політики ЄС по клімату та проводить семінар з розробки аналітики по клімату(політика ЄС: досвід для України).
- АВК готує Європейський тииждень мобільності, вело форум, та працює над створенням пішохідних зон у м. Києві
- УМКА організовує Школу кампейнінгу та Енергію Змін.
Нагадуємо, що ми завжди раді розказати про проекти та акції, які ви плануєте або вже втілили. Пишіть на пошту uсn@climategroup.org.ua і ми розмістимо коротке резюме в місячному дайджесті.
Члени УКМ можуть скористатися МОЖЛИВОСТЯМИ:
- Отримати фінансування на поїздки для участі у зустрічах, засіданнях, тренінгах.
- Отримати фінансування дрібних видатків, пов’язаних із проведенням заходів.
- Пошук потрібних експертів для відповідей на ваші питання.
- Оплата друку різноманітних публікацій, що стосуються клімату.
- Допомога у пошуку фінансування.
- Отримання інфо-матеріалів від інших членів УКМ.
- Публікація та підтримка звернень і заяв.
Детальніше з процедурою отримання підтримки можна ознайомитися за посиланням: https://goo.gl/oVTxNi