Дайджест новин від Української Кліматичної Мережі за березень 2018

Національні новини:
– На сайті Держенергоефективності опублікували проект розрахунку цілі з енергоефективності на період до 2020 р. (включаючи перспективу до 2030 р.): http://saee.gov.ua/uk/documents/2231 Обрахунок цілі пов’язаний з вимогами директиви з енергоефективності ЄС, які Україна має виконувати.
– НКРЕКП постановою від 14.03.2018 р. № 312 затвердила Правила роздрібного ринку електричної енергії. Ці Правила регулюють взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником/ками та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії. Ознайомитися з текстом постанови можна за посиланням: http://www.nerc.gov.ua/?id=31833

Новини УКМ:

 • Члени УКМ: – Екоклуб, Екодія та Громадська мережа “ОПОРА”спільно з Всеукраїнською агенцією інвестицій та сталого розвитку  підготували коментарі щодо концепції впровадження нових механізмів розвитку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в Україні.
  Детально з коментарями можна ознайомитися тут
 • Члени УКМ взяли участь у відкритому засіданні Робочої групи 5 “Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату” УС ПГС, що відбулося 20 березня в Києві.
  Основною темою було обговорення здобутків і перспектив України щодо імплементації Угоди про асоціацію з ЄС у сфері зміни клімату.
  Над проектом доповіді працювали експерти  – Ілля Єременко (Екоклуб), Наталя Куць (ЕПЛ), Мар’яна Винярська (Правова аналітика), Тарас Бебешко (МАМА-86). За результатами підготовлено лист і направлено від імені УКМ та партнерів.

НОВИНИ ОРГАНІЗАЦІЙ-ЧЛЕНІВ УКМ:

 • 24 березня Україна відзначила міжнародну подію в природоохоронному русі –  Годину Землі. Незмінні координатори WWF Україна залучили до кампанії сотні тисяч українців у більше ніж 70 містах і містечках, чим в котре досягли рекорду
 • WWF Україна до Міжнародного дня лісу презентували роботу лісового напрямку та ініціювали виставку екологічного плакату “Про Ліс”.
 • Екодія разом з журналістами та німецькими партнерами Germanwatch e.V. вирушили у тур по містах енергетики та промисловості півдня та сходу України. Побували у Мелітополі, Маріуполі, Покровську, Добропіллі, Слов’янську, Краматорську.
 • «Агентство економічного розвитку» (АЕР м. Вознесенськ) у партнерстві з україно-німецьким проектом “Київський Діалог” провели обласний «ФОРУМ ГРОМАД» Миколаївської області для представників органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства.
 • ЕКОЛТАВА проводять Першу Майстерню Українськиї сортувальних ініціатив “МУСІ”

31 березня та 1 квітня громадські організації та ініціативи зі Львова, Дніпра, Запоріжжя, Кривого Рогу, Харкова та ще 7 областей  на прикладі Полтавщини та власних регіонів розглядатимуть тонкощі проведення комплексних інформаційних кампаній з сортування відходів та ключові “підводні камені” у вровадженні роздільного збору сміття в країні.

 • “Інформаційний центр “Зелене досьє” презентували мультимедійний посібник “Крок за кроком” у регіонах. Онлайн версія посібника тут.

Команда проекту має невеличкий резерв флеш – носіїв з усіма матеріалами. Тож за потреби їх можна отримати на замовлення в «Зеленому досьє». Організатори закликають писати на пошту: greendossier@gmail.com 

АНОНСИ ПОДІЙ В ОРГАНІЗАЦІЯХ УКМ:

 • “Екодія” спільно з Climate Action Network (CAN) запрошує на дводенний тренінг із планування громадської кампанії за перехід на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Захід відбудеться 16-17 травня  в Києві. Участь у тренінгу дасть можливість членам ваших команд долучитися до процесу формування стратегії з розвитку ВДЕ в Україні та збагатити навички з розвитку кампейнінгу. Анкету учасника можна заповнити за посиланням. Відповіді приймають  до 17 квітня включно.  За уточненнями звертатися до Тетяни Астахової, координаторки напряму з просування ВДЕ: etiana@ecoact.org.ua
 • Асоціація велосипедистів Києва анонсує:
 • Воркшоп з підготовки велосипедних адвокаційних кампаній. Захід спрямований на активних мешканців та мешканок Києва та представників/ць громадських організацій, які займаються адвокацією велотранспорту в інших містах України.
 • Флешмоб “Велосипедом на роботу” – що відбудеться 13 квітня в Києві. До флешмобу можуть долучитися інші організації, ініціювавши акцію у своєму   місті. Деталі флешмобу: у події. Контактувати з Настею Макаренко 097 11 911 42, friends@avk.org.ua
 • Екоклуб у середині травня разом  20-ма відібраними представниками ОТГ та малих міст вирушить у навчальну поїздку на тему енергоефективності!

Відвідають об’єкти, що є кращими прикладами енергоефективності та «зеленої» енергетики. Учасники відвідають: вітрову та сонячну електростанції у Львівській області; місця вирощування енергетичної верби та ЛЕD-освітлення на сонячних панелях у Волинській області; кооператив в с. Лосятин, міні-ГЕС та котельню на пелетах в Хмельницькій області. За результатами туру команда спільно з ОТГ чи містом створить прибутковий енергетичний кооператив.

І ще одна новина від Екоклубівців. Організація розробила методику для громадського аналізу енергетичних планів міст. Запрошують до аналізу активістів усіх міст-підписантів Угоди мерів! Методика та деталі: http://ecoclubrivne.org/seap_metodyka/.

Відбудуться спільні презентації аналітики ПДСЕР міст спільно з ХМКР, Еколтавою та Товариством охорони природи м. Кременчука.

13 квітня – Хмельницький, 17 квітня  – Полтава, 18 квітня – Кременчук

 ВАКАНСІЇ ТА МОЖЛИВОСТІ:

 • УМКА запрошує в свою дружню команду адміністративного/у менеджера/ку
   Основні обов’язки: організація внутрішніх заходів та регулярних онлайн зустрічей команди, координація написання грантових заявок;пошук, збір можливостей для потенційних проектів, контроль наявності звітів усіх проектів та підготовка річного звіту;моніторинг дотримання зобов’язань членів організації; Більше про вакансію тут:
 • Партнери УКМ – 350 org відкрили нову вакансію кампейнера у соціальних мережах для регіону ВЕКЦА (Східна Європа, Кавказ, Центральна Азія)
  Бажано досвід у кліматичному, соціальному русі, журналістиці чи PR.  Детальніше про вакансію. (англійською)

Нагадуємо, що ми завжди раді розказати про проекти та акції, які ви плануєте або вже втілили. Пишіть на пошту uсn@climategroup.org.ua і ми розмістимо коротке резюме в місячному дайджесті.

 Члени УКМ можуть скористатися МОЖЛИВОСТЯМИ:

 • Отримати фінансування на поїздки для участі у зустрічах, засіданнях, тренінгах.
 • Отримати фінансування дрібних видатків, пов’язаних із проведенням заходів.
 • Пошук потрібних експертів для відповідей на ваші питання.
 • Оплата друку різноманітних публікацій, що стосуються клімату.
 • Допомога у пошуку фінансування.
 • Отримання інфо-матеріалів від інших членів УКМ.
 • Публікація та підтримка звернень і заяв.

Детальніше з процедурою отримання підтримки можна ознайомитися за посиланням: https://goo.gl/oVTxNi

 

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6