Серпневі кліматичні новини України: місячний дайджест УКМ

Підбірка найцікавішого за серпень. До вашої уваги дайджест новин у галузі національної кліматичної політики. Дайджест також вміщує актуальні новини 30-ти екологічних організацій країни- всіх членів УКМ.  Анонси подій, вакансії, плани та деталі осінніх кампаній , що реалізуються організаціями-членами Мережі.

Новини УКМ

 • Житомир розпочинає написання кліматичної стратегії міста. Голова УКМ – Ілля Єременко спільно з кампейнеркою по залученню прихильників 350.org на запрошення Житомира, провели зустріч з представниками різних профільних відділів міської ради Житомира, університетами міста, та активістами. Говорили про те, як повсякденна робота цих людей пов’язана зі змінами клімату, та яку участь вони можуть брати у місцевій кліматичній стратегії для її успішної реалізації.
 • Організації УКМ долучаються до Всесвітньої мобілізації: «Дій за клімат!» (анг. Rise for Climate). 7-8 вересня жителі міст та містечок по всьому світу візьмуть участь у більш ніж 500 заходах в рамках найбільшої кліматичної мобілізації цього року. Вже 12 українських міст на чолі з Києвом та Житомиром 8 вересня ініціюють заходи та акції в своєму місті. Мета: спонукати місцеву владу розробити дієву кліматичну стратегію, не відкладно її реалізовувати та долучати місцеву громаду. Більше про акції у містах на сторінці 350.0rg Україна.
 • Всі на найбільшу подію року Power Shift – “Енергія змін”!  УКМ може компенсувати проїзд представникам та волонтерам організацій-членів мережі, що збираються брати участь у Форумі. Ми бачимо у Форумі чудову можливість для обміну досвідом між організаціями Української кліматичної мережі. Будь ласка, якщо ви представник/ця УКМ та збираєтеся їхати на форум і вам потрібно відшкодування проїзду – заповніть форму (https://goo.gl/forms/fclC2A1M1hIIvysi2 ). Відшкодовуються квитки на автобус та на потяг крім квитків СВ та Люкс. Якщо ви ще не брали квитки на Форум – ще не пізно долучитися (Квитки можна придбати тут: http://powershift.org.ua/ ; для студентів та пенсіонерів діє знижка 50% від вартості квитка.

Новини членів УКМ

 

 • Центр Екологічних Ініціатив “Екодія”  – м. Київ

 

 • “Підпиши звернення до МВС – зроби громадський транспорт зручним та вчасним” – команда Екодії вимагає зупинити порушення правил дорожнього руху в Києві та відстояти права громадського транспорту. Для цього необхідно ввести в дію Закон про автоматичну фото та відеофіксацію порушень на дорогах. Підписати звернення до МВС можна тут: bit.ly/uvicam

 

 • Українська молодіжна кліматична асоціація – м. Київ
 • 7-9 вересня запрошує усіх охочих, активних і небайдужих до теми зміни клімату, на шостий форум Power Shift в Україні – “Енергія змін: визначай майбутнє! Організовують форум в кооперації з екоосвітнім проектом “Зеленая школа” за підтримки представництва Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine, 350.org – Україна та німецькою громадською організацією DRA – Deutsch-Russischer Austausch e.V. Інформація та квитки.

 

 • ГО “Єдина Планета”
 • продовжують всеукраїнську кампанію за заборону хутра та хутрових фабрик в Україні. Адже цей вид промисловості не просто жорстокий. Світовий банк визначає виробництво хутра одним із 5-ти найшкідливіших виробництв для здоров’я людей та чистоти довкілля. Підписуй петицію у 3 кроки на сайті ХутроOFF.
 • Мітингували на площі біля Мінприроди разом з десятками громадських, культурних діячів аби зупинити переміщення небезпечних шкуродерень з Європи в Україну та заборонити виробництво хутра в нашій країні

 

 • Екоклуб – м. Рівне
 • Разом з ОТГ вирушають у навчальний тур до Чехії.
  2-5 вересня команда Екоклубу вирушає у навчально-практичний тур «Енергоефективність та ВДЕ, досвід Чехії та Словаччини». Учасники поїздки представники – трьох ОТГ – Демидівської, Берездівської та Корсунь-Шевченківської, які планують створити перший  енергетичний кооператив. Під час поїздки ми відвідають Еконцентри в м. Банська Бистриця (Словаччина) та м. Гостетін (Чехія), підприємство з виготовлення паливних пелет в м. Жиліна (Словаччина), котельню на біомасі м. Роштін (Чехія), пасивний будинок м. Брно (Чехія), біогазову станцію м. Опава.
 • Створюють Український енергетичний кооператив
  Екоклуб спільно із Берездівською та Карашинською ОТГ працюють над створенням енергетичного кооперативу(ів). У  планах – до кінця цього року зареєструвати один із перших енергокооперативів в Україні. На сьогодні займаються підготовкою необхідної юридичної документації, а також – над розробкою бізнес-планів. З радістю поділяться досвідом з усіма зацікавленими.
 • Долучаються до глобальної акції “Дій за Клімат”
  7 вересня Екоклуб запрошує рівнян приєднатися до акція #ДійЗаКлімат і стати частиною кліматичного руху міста. Більше про подію…

 

 • ГО “ЕКОЛТАВА” – м. Полтава

 

 • 22 серпня взяли участь у першому засіданні в рамках судового позову проти міської ради Полтави у справі бездіяльності очільників міста щодо належного збирання, сортування та утилізації відходів та не виконання зобов’язань, покладених на них законом “Про відходи”.
  Детальніше.

 

 • ГО “Екологія.Право. Людина”

 

 • Захистили жителів Фастова від забруднень промислового заводу. Зустрілися з представниками Посольства Китайської Народної Республіки в Україні , засновником ТОВ «Еко-Втор», юристами Компанії «Ти і право» та обговорила питання забруднення довкілля ТОВ «Еко-Втор» у Фастові. Мешканці міста неодноразово скаржилися на забруднення атмосферного повітря, на чорний їдкий дим з території ТОВ «Еко-Втор». За результатами перемовин підприємство зобов’язалося створити природоохоронний менеджмент на робочому місті, дотримуватися законодавства, не спалювати жодних відходів, використовувати для виробництва максимально полімерні відходи з українських підприємств, стати відкритим для громадськості. Детальніше на сайті…

 

 • ГО “Асоціація Велосипедистів Києва”
 • АВК запрошує юристів до співпраці. АВК створює платформу юридичної допомоги постраждалим у вело-ДТП. Прагнуть забезпечити користувачів велосипеда доступом до якісних юридичних послуг. Цікава та креативна можливість як для досвідчених правозахисників, так і для початківців-студентів. Дeтальніше…

 

 

 

 • МГЕО “Наш дім – Манява”  Івано-Франківська область

 

 • Активно працюють з ОТГ задля створення локальних програм по енергоефективності до 2019 року. Вже проведено три робочі зустрічі з Старобогородчанською, Дзвиняцькою та Витвецькою ОТГ.
 • Підготували  пропозиції заходів з енергоефективності та енергозбереження до Стратегії розвитку Івано-Франківсьої області до 2020 року. Пропозиції вже подано на розгляд до обласної ради.
 • Захищають Дністровський каньйон та піклуються про грязевий вулкан. Спільно з науковцем розробляються заходи комплексного збереження Дністровського каньйону в межах Івано-Франківської області та програму Сталого екологічного розвитку села Старуня, де знаходиться єдиний в Карпатах грязевий вулкан.

 

 • Всесвітній Фонд дикої природи (WWF) в Україні
 • Запрошують до співпраці громадські організації, громади, обласні, районні адміністрації та усіх зацікавлених осіб для спільної реалізації пілотних проектів, метою яких є відродження природного стану річок шляхом демонтажу гідротехнічних споруд, які більше не виконують свої функції.
  Шляхом експертної оцінки пілотних проектів, буде обрано три гідротехнічні споруди на території України, які будуть демонтовані Всесвітнім фондом природи, з попереднім проведенням технічного аналізу, юридичної оцінки і розробкою усіх необхідних документів. Більше тут…Актуально до 1 жовтня 2018 року.
 • Продовжують набори на волонтерські програми 2018 року: приєднуйтеся до волонтерських заходів з WWF, щоб своїми руками допомогти природоохоронним територіям по всій Україні. Долучитися…

 

 • ГО “Голос Природи” – м. Кам’янське
 • Намагаються захистити Кам’янське від жахливих викидів металургійного заводу.  З цього приводу продовжують збір підписів під зверненням до міської ради про заборону наднормативних викидів Дніпровського металургійного комбінату. Щоб ативізувати громаду проводять консультаційні та інформаційні акції, планують це робити і у вересні – поки не надійде достатня кількість підписів від громадян.

 

 • ГО “Зелена Хвиля” – м. Київ
 • Продовжують розвивати проект по впровадженню настільних кліматичних ігор Keep Cool – the Game on Climate Change. В команді з’явилися 3 нових волонтери, які допомагатимуть з лекціями та інтерактивними уроками в навчальних закладах.

 

Актуальні вакансії у організаціях УКМ

 • Екодія оголошує конкурс на написання аналітичного дослідження вітчизняного досвіду закриття вугільних шахт та процесів трансформації вугільних регіонів. Мета дослідження: Аналіз позитивного та негативного досвіду закриття вугільних шахт в Україні задля надання рекомендацій національній та місцевій владі.
  Термін виконання робіт:  вересень 2018 року – лютий 2019 року.
  Кінцевий термін приймання тендерних пропозицій:15 вересня 2018 року
  Тендерні пропозиції та резюме приймаються за адресою: zasiadko@ecoact.org.ua

Більше інформації ви знайдете у тендерному оголошенні…


Члени УКМ можуть скористатися МОЖЛИВОСТЯМИ:

 • Отримати фінансування на поїздки для участі у зустрічах, засіданнях, тренінгах.
 • Отримати фінансування дрібних видатків, пов’язаних із проведенням заходів.
 • Пошук потрібних експертів для відповідей на ваші питання.
 • Оплата друку різноманітних публікацій, що стосуються клімату.
 • Допомога у пошуку фінансування.
 • Отримання інфо-матеріалів від інших членів УКМ.
 • Публікація та підтримка звернень і заяв.

Детальніше з процедурою отримання підтримки можна ознайомитися за посиланням: https://goo.gl/oVTxNi

Контакти Української кліматичної мережі

climategroup.org.ua  

ucn@climategroup.org.ua

Facebook: www.facebook.com/climategroup

Підписатися на розсилку дайджесту УКМ

Отримувати анонси та новини членів мережі

Голова Ради Української кліматичної мережі        Медіа – координаторка УКМ

Ілля Єременко                                                          Маргарита Мостова

illia@ecoclubrivne.org                                              ucn@climategroup.org.ua

+380 63 4835122                                                        +380 99 92 99 794  

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6