Україну визначили «Динозавром дня»

На другий день переговорів ООН з питань зміни клімату Україна отримала одразу дві нагороди «Динозавр дня» або «Fossil of the day». Перше місце Україна отримала за найбільш неконструктивну позицію на переговорах. Офіційна позиція України означає збільшення викидів парникових газів на 75% від сьогоднішнього рівня до 2020 року. А третє місце присудили за найнижчий рівень доступу до екологічної інформації. Це стосується доступу громадських організацій до інформації з питань торгівлі квотами та використання отриманих коштів.

Це велика рідкість, коли в один день, одна країна отримує одразу дві нагороди.

Нагорода «Динозавр дня» («Fossil of the day») ініційована мережею міжнародних екологічних громадських організацій CAN International, яка складається з 500 екологічних організацій з усього світу. Нагорода «Динозавр дня» видається країнам, які найбільше гальмують переговорний процес та не сприяють попередженню зміни клімату. В минулому серед основних номінантів часто можна зустріти США, Росію, Канаду (найбільші забруднювачі атмосфери у світі), а зараз й Україну. Рішення про вибір країн приймається голосуванням представників різних екологічних організацій.

За більш детальною інформацією звертайтесь:

Христина Рудницька
Координатор програми зі зміни клімату
Національний екологічний центр України
Тел. у Копенгагені: +45 60 33 22 96

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6