УКМ підтримує створення Фонду декарбонізації. Які виклики цієї ініціативи?

УКМ звернула увагу уряду та відповідних організацій на ключові пункти, без яких успіх Фонду декарбонізації буде неможливим

2 листопада Міненерго оголосило про намір створити Фонд декарбонізації. Він має наповнюватися частиною податку на викиди вуглекислого газу, а кошти з нього йтимуть на проєкти, що сприяють скороченню викидів С02 та мають енергоефективний, екологічний та соціальний ефекти.

Українська кліматична мережа заохочує намір держави підтримати проєкти, спрямовані на скорочення викидів парникових газів, та водночас вважає за доцільне звернути увагу на наступне:

  1. Для скорочення викидів С02 Міненергетики має припинити підтримку розвитку вугільної енергетики та субсидування цієї галузі.
  2. Важливим є виконання Національного плану скорочення викидів від великих опалювальних установок. 
  3. Щоб Фонд декарбонізації досягав своїх цілей, треба розробити Стратегію декарбонізації.
  4. Кошти Фонду декарбонізації не повинні повертатись підприємствам-забруднювачам, адже в такому випадку відбудеться порушення принципу “забруднювач платить”. 
  5. Процедури використання коштів мають бути прозорими та зрозумілими. 
  6. Розмір податку на викиди СО2 потрібно збільшити, бо зараз він надто малий для фінансування масштабних проєктів. Його збільшення стимулюватиме підприємства скорочувати викиди парникових газів та використовувати відновлювальні джерела енергії.

З повним текстом листа Ви можете ознайомитися нижче:

 

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6