Ліквідація наслідків кліматичних змін може коштувати Алясці $10 мільярдів

Зміна клімату може призвести до руйнації автошляхів, мостів та каналізаційних систем на Алясці, а на ліквідацію наслідків катастрофи в наступні кілька десятиліть буде потрібно до $10 мільярдів, – попереджають дослідники. Температура повітря в найпівнічнішому американському штаті зросла на 2 градуси за Цельсієм за останні 50 років, – повідомив на конференції, присвяченій питанням кліматичних змін, Пітер Ларсен, вчений з університету University of Alaska Anchorage. Конференція відбулася 27-30 травня в центральноамериканській державі Беліз за участі 40 делегатів з різних країн світу.

Дослідження, проведене Пітером ларсеном разом з групою інженерів мало на меті зя’сувати, чи зможе й надалі витримувати штат зростання температур, якого, за результатами вивчення льодовикового щита, тут не спостерігалося протягом останніх 400 років. „Збитки від руйнації інфраструктури лише однієї Аляски складуть приблизно від $5 до $10 млрд.”, – зазначив Ларсен минулого понеділка. В доповіді було проаналізовано близько 20 типів споруд й показано, як на них вплинуть паводки та ерозія. Область вічної мерзлоти займає близько 2/3 території штату, але якщо тут станеться відлига, почнуть руйнуватися будинки, комунікація та каналізаційні мережі. До 2080 року, за умови продовження танення, лише на один ремонт доведеться витратити від $32 ло $56 млрд., – прогнозують вчені.

В особливій небезпеці перебувають прибережні селища, мешканців яких доведеться негайно евакуювати, як тільки під водою опиниться бар’єрний острів Чукотського моря. На переселення піде ще близько $100 млн. Згідно з порівняльним дослідженням зміни арктичного клімату (Arctic Climate Impact Assessment), проведеним науковцями з 8 країн, температура повітря в Арктиці зростає вдвічі швидше, ніж в інших регіонах світу. Більшість вчених пояснюює це активним використанням викопних видів палива за останні 50 років. Окрім того, в зоні підвищенного ризику знаходяться області високих широт, подібні до Аляски, оскільки в розрідженій атмосфері приполярних регіонів концентрується більше парникових газов.

За матеріалами http://www.reuters.com/

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6