В Антарктиці розтанула ділянка шельфу розміром з Каліфорнію

Група дослідників NASA нещодавно опублікувала інформацію про те, що величезні ділянки снігового покриву Антарктики розтанули у січні 2005 року через підвищення температури повітря. Супутник NASA QuikScat зафіксував, що вражена раптовим потеплінням територія в цілому приблизно дорівнює штату Каліфорнія в США.

Це перший за 30 останніх років випадок, коли почала розтавати ділянка Антарктики таких розмірів. Танення відбувалося приблизно протягом тижня і охопило як прибережні, так і віддалені від океану більш ніж на 900 км райони, а також сягнуло висоти 2000 метрів над рівнем моря. Після цього температура знову знизилася, і поверхня знову вкрилася льодом.

Сон Ніем, дослідник з Лабораторії реактивних двигунів NASA (м. Пасадена, Каліфорнія) та Конрад Стеффен, дослідник з Університету Колорадо (м. Боулдер-Сіті, Колорадо) вивчали тенденції накопичення снігу та його танення в Антарктиці з липня 1999 року до липня 2005 року. Згідно з результатами їхніх дослідження, наслідки зростання температури до 5 градусів за Цельсієм навіть у віддалених районах материка, яке відбулося у січні 2005 року, можуть ще проявити себе у майбутньому.

«Танення не пройшло безслідно, навіть якщо після цього поверхня набула попереднього вигляду, – говорить Стеффен. – Тала вода просочилася під льодовик через щілини. Якщо там накопичилася достатня її кількість, вона може просто підмити його знизу і зробити слизьким. А це може призвести до того, що величезні частини шельфу почнуть сповзати в океан і спричинять підвищення його рівня».

За матеріалами http://www.nasa.gov

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6