1.1 Українська кліматична мережа(далі УКМ) – асоціація громадських організацій, що співпрацюють з метою реалізації права громадян на життя в безпечному навколишньому середовищі у зв’язку із загрозою глобальної зміни клімату.
1.2 Назва
1.2.1 Українською мовою „Українська кліматична мережа”
1.2.2 Російською мовою „Украинская климатическая сеть”
1.2.3 Англійською мовою „Ukrainian climate Network”
1.3 Правові підстави діяльності УКМ
УКМ діє на засадах демократичного самоуправління відповідно до Конституції України, Закону України “Про об’єднання громадян”, Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату та Кіотського протоколу до неї, Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля й інших актів чинного законодавства України та цього Положення.
Місія УКМ- впливати на політику і практику для вирішення проблем зміни клімату концентруючи зусилля українських громадських організацій
Для досягнення своєї мети УКМ виконує такі завдання:
4.1 Форми діяльності
4.1.1 УКМ звертається з інформаційними запитами, пропозиціями і вимогами до органів державної влади і управління, органів місцевого самоврядування, посадовців, редакцій засобів масової інформації, громадських і інших організацій;
4.1.2 УКМ бере участь в розробленні та коментуванні законодавчих і інших нормативних актів України з питань зміни клімату;
4.1.3 УКМ ініціює та підтримує різні форми громадської участі у прийнятті рішень з питань зміни клімату (громадські слухання, круглі столи, акції тощо);
4.1.4 УКМ проводить фото- і художні виставки, випускає інформаційну літературу, організовує конкурси і музичні фестивалі з питань зміни клімату;
4.1.5 УКМ поширює інформацію про свою діяльність через національні і зарубіжні ЗМІ, розсилку повідомлень, анонсів і прес-релізів, розповсюджує серед громадян брошури, буклети, бюлетені і листівки;
4.1.6 УКМ представляє свої інтереси та інтереси інших осіб у судах України через уповноважених нею суб`єктів, подає скарги до державних органів влади та органів місцевого самоврядування у випадках, коли порушуються права людини на безпечне для життя та здоров’я довкілля та інші права, пов’язані з питаннями зміни клімату, а також має право на оскарження нормативно-правових актів в судовому порядку.
4.1.7 УКМ випускає інформаційні видання (книги, брошури, буклети, бюлетені тощо) для розкриття теми зміни клімату і інформування громадськості і державних інстанцій про діяльність УКМ.
4.1.8. Позиціонування події від УКМ – це наявність логотипу УКМ та згадок про УКМ серед переліку співорганізаторів події у всій комунікації, пов’язаної з подією.
Для позиціонування події від імені УКМ організація повідомляє про це раду УКМ не пізніше ніж за тиждень до події. За відсутності заперечень від Ради протягом 4 днів подія може позиціонуватися як захід УКМ. У разі неповідомлення, будь-які заяви і позиції висловлені під час заходу не вважаються позицією УКМ.
У випадку, якщо подія організовується спільно 3 або більше організаціями УКМ, то вона обов’язково позиціонується, в тому числі, як подія УКМ. Логотипи і згадки про інших співорганізаторів можуть наводитися разом із згадкою про УКМ.
4.2 Ресурсне забезпечення діяльності УКМ
З метою реалізації спільних проектів УКМ використовує доброчинну допомогу, надану членами УКМ, фізичними особами, підприємствами і організаціями, міжнародними, державними і зарубіжними добродійними фондами.
4.3 Взаємодія з іншими юридичними особами
УКМ не бере участі в агітаційній діяльності політичних партій, рекламних акціях комерційних структур та пропагуванні релігії.
Співпраця з іншими українськими та міжнародними громадськими організаціями відбувається за умови не порушення ними Положення про УКМ та відповідності їх діяльності меті і завданням УКМ.
4.4 Інформування та координація діяльності
Поточне інформування про діяльність УКМ та її членів здійснюється через електронні розсилки та сайт www.climategroup.org.ua .
5.1 Членство в УКМ
До складу УКМ можуть входити представники легалізованих громадських організацій, що працюють у напрямі зниження викидів парникових газів, підвищення енергоефективності, екологізації транспорту, раціонального використання природних ресурсів, розвитку відновлюваних джерел енергії і інших напрямах, пов’язаних з кліматоохоронною діяльністю та захистом права на безпечне для життя і здоров’я довкілля.
Умовою членства є:
За запрошенням Ради до складу УКМ можуть входити радники із загальних і вузько професійних питань. Радники приймають участь в діяльності УКМ з правом дорадчого голосу.
5.1.1 Прийняття нових членів
Письмова заява про членство в УКМ подається керівниками громадських організацій. При цьому до Ради УКМ повинна подаватися заповнена аплікаційна форма про приєднання до УКМ в письмовому або електронному вигляді. До заяви необхідно додати протокол зборів вищого керівного органу організації-заявника, в якому відображено рішення про вступ до складу УКМ і призначена відповідальна особа.
Рада УКМ розглядає заяву та пересилає заявку про вступ до УКМ в електронному вигляді для ознайомлення усіма членами УКМ. Рішення про підключення до розсилки УКМ приймається Радою протягом місяця з урахуванням думки членів УКМ. Рішення про вступ організації приймається на загальних зборах УКМ 2/3 присутніх на загальних зборах.
5.1.2 Виключення із членства УКМ
Вихід зі складу УКМ здійснюється за бажанням організації. Керівник організації повинен подати при цьому письмову заяву про вихід та передає її Раді УКМ або електронним листом в електронну розсилку УКМ повідомляє про вихід зі складу УКМ. До заяви необхідно додати протокол зборів вищого керівного органу організації з прийнятим рішення про вихід зі складу УКМ.
У випадку відсутності активності члена УКМ в поточній роботі УКМ протягом 1-го року, відсутності участі у прийнятті рішень (в тому числі дистанційно) протягом двох Загальних зборів поспіль без поважної причини, припинення членства може здійснюватися за ініціативою Ради. У такому випадку Рада може ухвалити рішення про припинення членства в УКМ повідомивши про це відповідну організацію не менш як за 1 місяць до дати виключення електронним повідомленням. Рада УКМ також зобов’язана попередньо повідомити членів УКМ, в тому числі електронним листом в електронну розсилку УКМ про те, що дане питання буде вирішуватися Радою УКМ. Рішення про припинення членства ухвалюється не менше 2/3 голосів від загальної кількості членів Ради з урахуванням думок членів УКМ.
Рішення про припинення членства може бути прийняте Загальними зборами не менше 2/3 голосів присутніх на Загальних зборах. Рада УКМ повідомляє про плановане голосування відповідну організацію не менш як за 1 місяць до дати прийняття рішення, в тому числі електронним повідомленням.
5.1.3 Права членів УКМ:
5.1.4 Обов’язки членів УКМ
Члени УКМ зобов’язані:
5.2 Для керівництва роботою УКМ створюється Рада
5.2.1 Склад Ради
Рада складається з членів Ради, Голови та 2-х заступників. Максимальний склад Ради – 5 осіб.
Члени Ради обираються з представників членів УКМ на Загальних зборах. Рішення про обрання членів Ради вважається прийнятим, якщо за нього проголосували простою більшістю від загального складу УКМ.
У Раду може увійти лише 1 представник від організації. Вихід члена Ради зі своєї організації призводить до автоматичного виключення особи з Ради УКМ.
5.2.1.1 Голова Ради
З числа Ради обирається Голова та його заступники простою більшістю голосів присутніх на Загальних зборах терміном на 2 роки з можливістю переобрання на один термін.
5.2.1.2 Повноваження Голови Ради
5.2.1.3 Заступники Голови Ради
Заступники Голови Ради допомагають йому виконувати свої обов’язки або заміняють його у випадку відсутності чи неможливості виконувати свої функції.
5.2.2 Повноваження Ради
Обов’язки Ради можуть бути розподілені між її членами. За рішенням Ради виконання деяких обов’язків може бути довірено членам або радникам УКМ за їх згодою.
5.3 Загальні збори
Найвищим керівним органом УКМ є загальні збори.
5.3.1 Повноваження Загальних зборів
5.3.3 Порядок проведення загальних зборів
5.4 Створення спеціальних підгруп
5.5 Діяльність експертів, радників, організацій спостерігачів в УКМ
Радники, експерти, спостерігачі мають право ініціювати розгляд питань в УКМ та коментувати поточні питання.На прохання членів УКМ радники, експерти, спостерігачі надають консультативну допомогу з питань діяльності УКМ.
Загальні збори УКМ є правомочними за умови присутності не менше ніж половини членів мережі. Участь у Загальних зборах можлива офлайн та дистанційно. У разі необхідності оперативного прийняття рішення, повноваження на ухвалення якого мають лише Загальні збори, голосування можуть проводитися онлайн на розсилці тривалістю 3 робочі дні шляхом заповнення спеціально створених форм (наприклад, Google Forms).
Рішення на Загальних зборах УКМ ухвалюється двома третинами голосів присутніх членів Загальних зборів УКМ, у тому числі тих, що взяли участь у Загальних зборах дистанційно.
Рішення, крім тих, які можуть бути прийняті лише Загальними зборами, можуть прийматися шляхом електронного голосування у розсилці УКМ простою більшістю голосів членів УКМ, які взяли участь у голосуванні, при умові, що участь взяли більше половини членів УКМ. Результати голосування обробляються Головою або за його дорученням членами Ради.
Погодження текстів статей та звернень від імені УКМ, спільно виробленої позиції УКМ відбувається шляхом надсилання в розсилку УКМ проекту тексту принаймні за 4 робочі дні до дня оприлюднення для отримання коментарів від членів УКМ. УКМ у формуванні своїх позицій прагне досягнути консенсусу. В разі неможливості досягнення консенсусу, до тексту документа додається перелік організацій, які не підтримали позицію, узгоджену більшістю.
У разі необхідності надсилання термінового звернення від імені УКМ рішення щодо звернення приймає Рада УКМ , повідомляючи членів УКМ про прийняте рішення у електронну розсилку.
6.1 Робота членів УКМ за спільними проектами
У випадках затвердження конкретного проекту по спільній діяльності членами УКМ, Рада надає заявникам лист підтримки та у разі необхідності укладає угоду про подальшу взаємодію за проектом.
Пропозиції про внесення змін і доповнень в діючий Статут реєструється Радою УКМ і розглядається на загальних зборах членів УКМ.
Пропозиції про внесення змін і доповнень в діючий Статут реєструється Радою УКМ і розглядається на загальних зборах членів УКМ.
Рішення щодо припинення діяльності УКМ приймається на загальних зборах двома третинами присутніх членів УКМ.