Щодо інформації про призупинку дії механізмів Кіотського Проколу в Україні

30 серпня Національний екологічний центр України випустив прес-реліз з назвовою “Торгівля квотами для України зупинена на три місяці”

Ми вибачаємося, що НЕЦУ в пресс-релізі надав некоректну інформацію щодо вступу в дію рішення Наглядового Комітету Рамкової Конвенції ООН зі зміни клімату. Торгівля квотами в України поки що не зупинена. Попереднє рішення комітету вступить в силу в жовтні 2011 року, якщо Україна не виправить усі зауваження експертів.

Причини такого рішення наглядового комітету, коментарі під час засідання від української делегації та міжнародних експертів, що робили оцінку українського звіту, можна переглянути за посиланням:
http://unfccc.int/files/kyoto_protocol/compliance/questions_of_implementation/application/pdf/cc-2001-2-6_ukr_eb_preliminary_finding.pdf.

Ми сподіваємося що Україна вчасно виправить усі недоліки, щоб реєстр не було відключено в жовні. Тим не менш, невідповідності в Національному кадастрі викидів парникових газів України носять систематичний і серйозний характер і має бути виконана величезна робота по доведенню системи до необхідних норм. В параграфі 15 висновку засідання від 24 червня вказано, що основною проблемою є неспроможність української системи збирати необхідну інформацію про викиди парникових газів та їх поглинання у відповідності до вимог IPCC. Ще в червні 2011 року голова Державного Агенства Екологічних Інвестицій прогнозував негативні рішення по кадастру (http://dt.ua/articles/83368).

НЕЦУ надіслав спростування в усі засоби масової інформації щодо розісланного прес-релізу.

Офіційну відповідь на прес-реліз Державного Агенства Екологічних Інвестицій можна переглянути за посиланням:
http://www.neia.gov.ua/nature/control/uk/publish/article?art_id=130423&cat_id=115630

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6