Могилянці та працівники заповідника «Асканія Нова» разом досліджують клімат

mohylyanka001В рамках проекту «Моделювання продуктивності степової зони України під впливом зміни клімату: молодіжне дослідження студентів-екологів НаУКМА» 13-18 червня відбулась поїздка до біосферного заповідника «Асканія Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна.

Невелика делегація, що складалась з старшого викладача кафедри екології НаУКМА, аспіранта та студента магістерської програми «Екологія та охорона навколишнього середовища», відвідали найбільший в Україні степовий заповідник, щоб налагодити наукову співпрацю з прогнозування продуктивності степів під впливом зміни клімату. Це є першим кроком до створення та впровадження адаптаційних заходів для природних екосистем.

Під час поїздки учасники підписали договір про наукову співпрацю між науковим Центром НаУКМА та Заповідником, познайомились із типовою рослинністю цілинного степу у супроводі фахівця лабораторії біомоніторингу і заповідного степу Гофман Орисі Петрівни та попрацювали в архівах Заповідника, де відсканували дані літопису природи Заповідника за останні роки.
mohylyanka002

Проект з моделювання степової продуктивності під впливом зміни клімату презентували під час круглого столу, організованого дирекцією Заповідника. Головний результат поїздки – домовленість щодо подальшої співпраці у вигляді спільного робочого плану, якій включає створення моделі продуктивності за літо 2014 року, приїзд пані Гофман до НаУКМА у вересні для участі в інтенсивному курсі з основ моделювання, організованого на кафедрі екології, та другий візит до Заповідника у жовтні цього року.

Контактна особа:

Олександра Халаїм,
ст. викладач кафедри екології НаУКМА, науковий співробітник Центру досліджень екосистем, змін клімату та сталого розвитку
e-mail alexandra.khalaim at gmail.com, тел 097 9342942

Висловлюємо щиру подяку партнерам і донорам за підтримку наших ініціатив:


thanxto

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6