УМКА оголошує конкурс міні-грантів для втілення проекту у сфері змін клімату, енергозбереження та сталого розвитку

thegrantОголошено конкурс міні-грантів в рамках проекту «Молодь та громадські організації: назустріч сталому розвитку»

Конкурс спрямований на пошук та підтримку практичних ідей та ініціатив, які в малих масштабах вирішують питання зміни клімату та мають довготривалий вплив та користь для місцевої громади.

Метою конкурсу є мобілізація активної молоді для вирішення локальних екологічних проблем. Шляхом підвищення обізнаності про проблеми зміни клімату та про рішення у сфері енергоефективності та енергозбереження, неформального навчання молоді та менторської підтримки лідерів, їх залученості у постановці проблеми будуть кристалізуватись ідеї практичних проектів, які покривають наступні теми:

 • адаптація до наслідків змін клімату та поглинання парникових газів;
 • енергоефективність та енергозбереження;
 • освіту в інтересах сталого розвитку, збереження клімату та популяризації енергоефективності, відновлювальних джерел енергії і захисту навколишнього середовища та природних ресурсів.

Взяти участь у конкурсі може будь-яка ініціативна група чи зареєстрована громадська організація, яка реалізовує або має ідею практичного проекту, що відповідає таким критеріям:

 1. Проект безпосередньо зменшує потребу у викопному паливі і знижує викиди парникових газів або сприяє адаптації до змін клімату, поглинанню парникових газів;
 2. Сприяє підвищенню екологічної свідомості та обізнаності у місцевого населення з питань зміни клімату, енергозбереження чи сталого розвитку;
 3. Здійснюється силами жителями міста/села для користі інших жителів.

Пріоритетними вважатимуться проекти, які:

 • вирішують актуальні екологічні проблеми;
 • мають конкртетний досяжний результат;
 • застосовують інноваційні методи та підходи;
 • сприяють підвищенню громадської активності та відповідальності у вирішенні проблеми зміни клімату та захисті навколишнього середовища;
 • ідея проекту передбачає залучення громади;
 • бюджет міні-гранту повністю або частково покриває витрати на реалізацію проекту.

 

Проекти можуть стартувати з 1 вересня 2016 року (або вже перебувають на конкретній стадії реалізації) та мають бути закінчені не пізніше 25 грудня 2016 р.

Міні-гранти надаватимуться в розмірі еквівалентному сумі 500-1000 євро.

Команди-переможці також матимуть можливість пройти 2 навчальні тренінги у вересні, щоб навчитись управлінню проектом, та одна з команд візьме участь у навчальному візиті в Німеччину, де матиме змогу відвідати партнерські НГО та ознайомитись з їхніми проектами. В грудні всі команди будуть запрошені на спільний форум до Києва, де учасники зможуть поділитись своїм досвідом втілення проекту з колегами з Білорусії, Росії та Німеччини, де паралельно здійснюється проект “Молодь та громадські організації: назустріч сталому розвитку”.

Щоб взяти участь у конкурсі, просимо написати аплікацію та скласти бюджет проекту, заповнивши ФОРМУ не пізніше 15 серпня 2016 року.

Результати відбору будуть оприлюднені не пізніше 24 серпня.

Заявки на конкурс приймаються від ініціативних груп та зареєстровані громадські організації із Львівської, Закарпатської, Тернопільської та Чернівецької областей до координаторки – Бурбило Ірині на електронну скриньку ira.piho AT gmail.com.

А з Миколаївської, Одеської, Дніпропетровської та Івано-Франківської областей заявки на участь у Конкурсі міні-грантів “Молодь та ГО: назустріч сталому розвитку” приймаються на адресу act AT ecocenter.org.ua.

Також заявки приймаються в Рівненській, Житомирській, Хмельницькій, Вінницькій та Волинській областях по адресі competition AT ecoclubrivne.org.

Цей конкурс реалізовується в рамках проекту “Молодь та громадські організації: назустріч сталому розвитку”, в партнерстві з громадськими організаціями та рухами – Екоцентр, ДВ НЕЦУ, Екоклуб Рівне, Українська Молодіжна Кліматична Асоціація, за сприяння громадської організації DRA e.V., яка займається підтримкою громадянського суспільства в Східній Європі та Німеччині, та за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.

Географія проекту в Україні:

Миколаївська, Одеська, Дніпропетровська та Івано-Франківська області (координують Екоцентр та ДВ НЕЦУ http://ecocenter.org.ua/),
Рівненська, Житомирська, Хмельницька, Вінницька, Волинська області (координує Екоклуб Рівне http://ecoclubrivne.org/),
Львівська, Тернопільська, Чернівецька та Закарпатська (координує УМКА).

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6