Банки, що фінансують вугілля. Нове дослідження про найбільших інвесторів вугільної сфери

За останні 3 роки фінансові установи виділили $745 млрд. компаніям, що планують будівництво вугільних електростанцій. Загалом, планується звести більш ніж 1000 станцій та блоків сумарною потужністю 570 ГВт. Urgewald e.V.,BankTrack та 30 неурядових організацій-партнерів презентували на Кліматичних Переговорах країн COP25 дослідження про найбільших світових інвесторів у вугільну генерацію.

У трійці лідерів – японські банки Mizuho ($16,8 млрд.), Mitsubishi UFJ Financial Group ($14,6 млрд.) та Sumitomo Mitsui Banking Corporation ($7,9 млрд.). Четверте та п’яте місця посіли Citigroup ($5,7 млрд.) та BNP Paribas ($4,3 млрд.). Починаючи з січня 2017 року 307 комерційних банків надали $159 млрд. прямих позик на будівництво нових вугільних потужностей. Розбиття даних по регіонам свідчить, що 32% фінансування припадає на японські банки, а 26% – на європейські.

Хеффа Шуекінг, директор Urgewald, зазначила, що за останні 3 роки фінансові установи виділили $745 млрд. компаніям, що планують будівництво вугільних електростанцій. Загалом, планується звести більш ніж 1000 станцій та блоків сумарною потужністю 570 ГВт.

Окрему увагу приділили іспанському банку Santander, одному з основних спонсорів проведення цьогорічної кліматичної конференції в Мадриді.

За словами Карлоти Руїс-Баутіста, юриста з питань екології IIDMA, банк стверджує, що не фінансуватиме вугільну промисловість. Водночас, Santander за останні два роки надав $655 млн. корпоративних позик трьом компаніям (PGE, Tauron, Energa), що планують побудувати 5,7 ГВт нових потужностей в Польщі.

У той же час, 300 комерційних банків забезпечили $585 млрд. фінансування брудної енергетики через страхування проектів. Лідером тут є Китай, а саме: Промисловий та комерційний банк Китаю ($33 млрд.), Ping Insurance Group ($27,4 млрд.), Міжнародна корпорація управління майном та інвестицій ($25,7 млрд.), Банк Китаю ($24,1 млрд.) та Шанхайський банк розвитку району Пудун ($22,4 млрд.).

Останні декілька років принесли позитивні новини, що великі інвестори, такі як Світовий банк, ЄБРР, AXA та Allianz, один за одним починають відмовлятися від інвестицій у викопні види палива. Але, водночас, результати презентованого дослідження нагадують про реальний стан справ та велику роботу, яку ще треба зробити. Фінансові інституції, що продовжують забезпечувати грошима тих, хто будує вугільні станції, підривають виконання Паризької угоди та унеможливлюють стримання потепління на позначці 1,5°C”

Автор: Костянтин Криницький – експерт ГО “Екодія” , член Української кліматичної мережі

На основі:  NGO Research Reveals Top Financiers of New Coal Power Development, December 2019

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6