У Верховній Раді відбудеться Форум “Підвищення кліматичних амбіцій органів місцевого самоврядування та молоді”

27 лютого Центр Суспільних Комунікацій у співпраці з Українською кліматичною мережею та Асоціацією міст України у Комітеті Верховної ради з питань екологічної політики та природокористування проведуть форум «Підвищення кліматичних амбіцій органів місцевого самоврядування та молоді»

Основна мета форуму: надати пропозиції до Уряду із вдосконалення підходів зі скорочення викидів парникових газів та поліпшення комунікації між різними сторонами цього процесу.

Центр Суспільних Комунікацій з партнерами запрошують органи місцевого самоврядування, громадський сектор, в тому числі жіночі та молодіжні організації, медіа, еко-активістів до співпраці – спільне доопрацювання публічних пропозицій до Уряду у сфері національної кліматичної політики. Ця робота буде пророблена під час форуму. 

Деталі заходу на сторінці у мережі FaceBook.

Заходи форуму проходитимуть у два етапи. В пообідній час представники Міністерства енергетики та захисту довкілля представлять спільні напрацювання щодо майбутьої кліматичної політики країни. Серед заявлених спікерів радник ООН Маркус Бранд, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, радниця прем’єр-міністра Анастасія Попсуй, міський голова Житомира Сергій Сухомлин, народні депутати профільних комітетів – Олександр Маріковський та Олександр Юрченко, та багато інших представників місцевого самоврядування  та громадського сектору. 

В офіційній частині також виступить генеральний секретар Асоціації міст Америк Себастіан Наварро, який презентує можливості партнерства між владою та приватним сектором. Країни Америки мають позитивний досвід реалізації подібних ініціатив на захист клімату. Зокрема, Асоціація започаткувала в Латинській Америці втілення 500 проектів для сталого екологічного розвитку, вартістю близько 50 млн дол  кожен.

Ранкові воркшопи передбачають участь молоді, громадських активістів, депутатів, журналістів, зокрема, у вебінарі щодо діяльності міжнародної спільноти навколо збереження клімату від німецької організації Plant for the Planet, а також у грі спільно з її французькими розробниками “Кліматичний колаж”, яка легко та доступно пояснює важливість збереження територій життя, та наслідки для майбутніх поколінь, якщо негайно не вжити попереджуючих заходів. “Кліматичний колаж”- гра, яка заснована на колективному інтелекті та творчості, що водночас у легкий спосіб доносить результати екологічного звіту IPCC (Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату при ООН). Реєстрація на заходи за посиланням тут. 

 “В умовах кліматичних змін, важлива робота місцевих органів влади.  Оскільки вони є найближчими до населення, можуть та повинні приймати амбітні рішення, які будуть визначальними як для мешканців населених пунктів, так і для національного рівня. Близько 70 відсотків результатів сталого розвитку досягаються місцевими органами влади. Для успішної діяльності їм потрібні знання, як саме  інтегрувати збереження клімату, адаптації громад до зміни клімату, енергоефективності, відновлюваних джерел енергії, зменшення викидів CO2 , та який вони матимуть внесок в економічний сталий розвиток міст та покращення життя громадян”, – зазначає ініціаторка проекту, депутатка Житомирської міської ради Ірина Ярмоленко.

Текст звернення за посиланням: https://cutt.ly/Prmx4U0  Рекомендації до звернення можна внести ТУТ.

“Окрему роль у підготовці відводимо питанню залучення молоді та наданню інструментів взаємодії майбутнім політичним діячам, які мають у подальшому приймати рішення на збереження клімату. Також у партнерстві з Європейською асамблеєю жінок-депутаток ми звертаємо увагу на досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчат, оскільки це матиме позитивні наслідки, включаючи якісну освіту, подолання бідності, чисту енергію, зменшення нерівності, хороше здоров’я, зменшення голоду, чиста вода та каналізація, гідна робота та економічне зростання”, – поділилася думками  співорганізаторка форуму Марія Савіна, виконавча директорка “Ліги інтернів”.

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6