Відомі кліматичні активісти закликають Бундестаг запровадити ембарго на російські газ і нафту задля припинення війни

Українська кліматична мережа разом із провідними українськими та німецькими громадськими організаціями надіслали до німецького Бундестагу відкритий лист із проханням запровадити ембарго на споживання російського газу та нафти, аби припинити війну в Україні. ЄС щодня платить приблизно мільярд євро за російські енергоносії.

Оскільки Німеччина перебуває серед найбільших їх споживачів російських енергоносіїв та щодня платить за російський газ близько 200 мільйонів євро, то може вважатися чільним спонсором війни в Україні.

За один день лист підписали 28 відомих організацій. З-поміж них Українська Кліматична Мережа та Коаліція «Енергетичний перехід».

До підписантів приєднався Глобальний Договір ООН в Україні. Від початку війни в Україні понад 5000 осіб загинули, зокрема й від голоду. Разом із цим чимало цивільних жертв не вдалося полічити з огляду на активні бойові дії.  Світовий Банк уже попереджає про глобальну продовольчу катастрофу, спричинену війною в Україні. Наслідком може стати збільшення вартості продуктів на 37%, це вплине на країни зі слабкою економікою.

«Відповідальність політиків – у прийнятті рішень, які зупинять війну в Україні й інших країнах, зупинять збільшення глобальної температури. Аби цього досягти, потрібен негайний “зелений” перехід. Досить гайнувати гроші платників податків на викопне паливо – інвестуймо їх у відновну енергію. Згідно з дослідженням Стенфордського університету, повний перехід планети на відновну енергію до 2050 року потребуватиме 73 трильйони доларів прямих витрат — зате ці кошти повернуться менш, як за сім років. Невже це так дорого порівняно з тисячами смертей?», – заявляє Юлія Мельник (Пашковська), радниця Української кліматичної мережі, виконавча директорка ГО “Еколтава”, представниця глобальної кампанії With Ukraine.

«Починаючи з 24 лютого, ЄС сплатив Росії за викопні енергоносії понад 38 мільярдів євро, і щосекунди ця сума збільшується. Понад чверть російського федерального бюджету спрямовується на оборонні потреби та підтримку війни в Україні. Разом із тим третину його надходжень становлять кошти від експорту викопного палива. Не існує дипломатичних засобів впливу на агресора. Доказ цього – відмова РФ від виконання ухвали Міжнародного Суду ООН про припинення насилля. Єдиний спосіб зупинити війну – спекатися «нафтової голки» диктатора, який закупляє ракети, аби спонсорувати геноцид українців і шантажувати європейців», – наголошує Ольга Євстігнєєва, координаторка екологічних проєктів UN Global Compact Ukraine.

«Ми, організації-члени коаліції “Енергетичний перехід”, неодноразово закликали країни світу, серед них і Німеччину, першими заборонити імпорт російських вуглеводнів, відмовитися від вигод, які несе торгівля з російськими компаніями. Цей крок потрібен, аби зупинити країну-агресора», – заявляє Наталія Литвин, координаторка коаліції «Енергетичний перехід».

До світових політиків звертаються по допомогу вже не вперше. На початку війни українські активісти за підтримки іноземних колег запустили кампанію With Ukraine. На сьогодні понад 700 організацій із понад 60 країн до неї долучилися.

Лист із закликом до світових лідерів зупинити використання викопного палива The fossil fuel non-proliferation treaty initiative підписали 230 організацій з 63 країн та 100 нобелівських лауреатів, серед них Далай Лама.

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6