Необхідне повне і негайне ембарго на російське викопне паливо: звернення до ЄС

В Брюсселі українські та міжнародні активісти кампанії Stand With Ukraine провели акцію і встановили білборд із закликом до Європейської Ради запровадити повне та негайне ембарго на все російське викопне паливо – щоб спинити війну.

Листа з цією вимогою активісти направили високому представнику Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозефу Борреллю, президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн, єврокомісару з енергетики Кадрі Сімсон, президенту Європейської ради Шарлю Мішелю та міністрам енергетики країн-членів ЄС.
Президент ЄС Урсула фон дер Ляєн у своїй промові похвалилася тим, що Європа запровадила «найжорсткіші санкції в історії» проти Росії. Але представники Razom We Stand і правозахисної організації Global Witne зазначають, що «з усіх суден, які перевозили російське викопне паливо по всьому світу в липні, 62% належали зареєстрованим в ЄС судноплавним компаніям.
Організації стверджують, що «Судна, що належать європейським компаніям, збільшили поставки російської нафти до Індії, Близького Сходу та Єгипту в останні місяці. Збільшення торгівлі нафтою з цими країнами також створює небажані політичні зв’язки та альянси, підвищуючи підтримку Росії в країнах-одержувачах».
«Ми чітко бачимо, що Путін готовий зробити наступний жорстокий крок у ескалації нищівної війни, що живиться експортом викопного палива, яка вже забрала десятки тисяч життів в Україні. З погрозою Росії застосувати ядерну зброю вона може забрати набагато більше життів, і не тільки в Україні. Терміново потрібна ефективна та смілива політична відповідь… Здатність Росії вести війну має бути негайно зупинена за допомогою послідовних енергетичних санкцій», – заявила Світлана Романко, засновниця і директорка громадської організації Razom We Stand.
“Вторгнення Росії остаточно показало, що викопні палива – це не тільки основне джерело викидів в атмосферу. Це ще й джерело фінансування кривавих війн та важіль тиску божевільного диктатора на цивілізований світ, – зазначає координатор Українська Кліматична Мережа, експерт з ВДЕ Максим Бабаєв. – І ми маємо розуміти, що найкращого моменту злізти з нафтогазової голки у світу та особливо у Європи не буде. Якщо не використати цей шанс, то тиск і агресія будуть продовжуватися ще десятиліттями. А з ними продовжиться і дестабілізація глобальної кліматичної системи. Тому ми маємо реагувати швидко, і приймати рішення, які дадуть як необхідний негайний ефект, так і насправді позитивно впливатимуть на суспільство впродовж поколінь”.
Саме Європа має важелі впливу, щоб різко обмежити світову торгівлю російською нафтою, фактично перекриваючи великий фінансовий потік, який живить режим Путіна.
Лист-звернення від організацій було передано до Європейської Ради, де в п’ятницю відбудеться зустріч міністрів енергетики ЄС.
Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6