Наслідки

Причини та докази | Наслідки | Рішення існують! | Час діяти!


Фото: Уніан

Якщо в найближчі роки не будуть зроблені рішучі кроки, зміна клімату знищить життя на Землі. Сотні мільойнів людей, особливо, в найбільш бідних країнах, опиняться перед загрозою засух, повеней, голоду та хвороб. До середини сторіччя близько третини видів, які живуть на Землі, можуть зникнути.

Найбільш помітними наслідками зміни клімату стане не поступове потепління, а “надзвичайні ситуації”, які траплятимуться частіше і будуть непередбачуваними та катастрофічними за масштабами.

Через різке танення льодовиків підніметься рівень світового океану, що затопить в першу чергу острівні держави, мешканці яких змушені будуть покинути свої домівки. Зросте кількість біженців, людство стикнеться з проблемами водопостачання та деградації сільськогосподарських земель та лісових масивів,  поширяться небезпечні хвороби. 

Уже зараз 150 тис. людей щорічно вмирають унаслідок кліматичних змін (Всесвітня організація охорони здоров’я). 

В усьму світі в період з 1970 до початку 2000-х років подвоїлася площа земель, які страждають від засухи (Грінпіс). 

Кожні десять років подвоюються економічні  збитки, які пов’язані з глобальним потеплінням (ООН). 

До кінця сторіччя ще 100 млн людей постраждають від повеней (Friends of The Earth – Друзі Землі). 


Фото: Greenpeace

Нестача питної води. Більше 3 млн людей на Близькому Сході та на індійському субконтиненті можуть стикнутися з гострою нестачою води внаслідок танення льодових покривів гір (Oxfam). 

Зміна клімату може призвести до повного затоплення багатьох острівних держав – океан уже перерізав навпіл один з атолів Картерет, що належить до території Папуа-Нова Гвинея  (Люди та планета). 

 До 2050 року 30 млн людей можуть постраждати від голоду через зміну клімату (Центр Хедлі, Великобританія). 

До кінця століття, швидше за все, зникне полярний ведмідь. Малоймовірно, що білий ведмідь буде спроможний вижити в умовах відсутності льодового покрову, танення якого відбувається з катастрофічною швидкістю. Учені прогнозують, що саме в кінці цього століття  льдовики можуть зникнути (WWF-Всесвітній фонд захисту дикої природи).

1http://www.ipcc.ch/SPM2feb07.pdf