Україна не має наміру скорочувати викиди парникових газів

України визначила попередню позицію, яку представить в ході посткіотських переговорів у Канкуні наприкінці року. У Нацагентстві екологічних інвестицій повідомили, що країна не прийме нових зобов’язань зі скорочення емісії парникових газів і обіцяє зменшити викиди до 2020 року лише на 20% від рівня 1990 року, пише КоммерсантЪ-Украина в статті Украина не одобряет климатические изменения.

Якщо не буде підписано новий документ, українська сторона запропонує продовжити дію Кіотського протоколу на п’ять років. Експерти вважають, що Україна могла б прийняти більш жорсткі обмеження, але визнають, що до них поки не готова економіка.

Учора Національне агентство екологічних інвестицій (НАЕІ) оприлюднило Основні положення позиції України до участі в 16-й конференції сторін Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату, яка відбудеться в Канкуні (Мексика) з 29 грудня 2010 по 10 січня 2011 року. Згідно з документом, копією якого володіє видання, Україна має намір до 2020 року скоротити емісію парникових газів на 20% щодо базового 1990 року, а до 2050 року – на 50%. Ці ж зобов’язання українська сторона анонсувала ще в грудні 2009 року в Копенгагені.

У Канкуні делегація має намір відстоювати статус України як “індустріально розвинутої країни з перехідною економікою”, що дозволить державі отримувати підтримку кліматичних фондів, створених розвиненими країнами. У Копенгагені розвинені країни обіцяли щорічно протягом трьох років скеровувати більш ніж $ 30 млрд на фінансування кліматичних проектів країн, що розвиваються. “Ми не готові стати учасниками фонду, оскільки Україна потребує серйозних інвестицій в енергозбереження. Тому основне навантаження з наповнення фінансових структур повинні взяти на себе багаті країни”, – зазначив заступник голови НАЕІ Вадим Сидяченко.

На думку експертів, Україна повинна взяти на себе більш жорсткі кліматичні зобов’язання. “Позиція України – одна з найбільш неконструктивних серед країн-учасниць. Зобов’язання України означають, що до 2020 року вона має намір збільшити емісію парникових газів до 80% до рівня 1990 року, тоді як зараз цей рівень не перевищує 45%, – вважає координатор програм зі зміни клімату Національного екологічного центру Христина Рудницька. – Оптимальним рішенням було б стабілізувати обсяг викидів на рівні докризових років. Україна могла б без шкоди для економіки до 2020 року знизити викиди парникових газів на 55-57% від рівня 1990 року”.

Джерело: korrespondent.net

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6