Екологічні організації критикують заяву України на міжнародних переговорах ООН зі зміни клімату

На міжнародних переговорах зі зміни клімату, що почалися на острові Балі, Україна планує виступити з заявою про намір збільшення викидів парникових газів принаймні в півтора рази до 2020 року. При цьому, українська делегація закликає усі інші країни брати зобов’язання на зниження викидів парникових газів.

Офіційно в позиції делегації йдеться про 20-30% зниження викидів парникових газів від рівня 1990 року до 2020 року. Але так як зараз викидається лише 45% від рівня 1990, то таке зобов’язання означає лише стрімкий ріст викидів. „Така позиція України означає одне – подальшу бездіяльність уряду по зниженню викидів парникових газів в середині країни та небажання сприяти конструктивним міжнародним переговорам”, говорить Ставчук Ірина з Робочої групи неурядових екологічних організацій України зі зміни клімату.

Українські екологічні організації звернулися до уряду з вимогою взяти зобов’язання по стабілізації викидів парникових газів на рівні 2007 року, тобто 0% збільшення викидів в усі наступні роки до 2020 року. Зростання економіки повинно поєднуватися з впровадженням заходів енергозбереження та використання відновлюваних джерел енергії.

Екологи пояснюють, що більшість заходів для боротьби зі зміною клімату, не є затратними, а, навпаки, позитивно вплинуть на економіку України та на вирішення соціальних та екологічних проблем: енергозбереження сприятиме зменшенню залежності країни від імпортованих енергоресурсів, розвиток відновлюваних джерел енергії є необхідним з точки зору вичерпності викопних палив та постійного росту цін, вирішення проблеми сміття, зменшення викидів в транспортному секторі, модернізація комунальних підприємств сприятимуть вирішенню низки соціальних та екологічних проблем в країні.

Продовження дії Кіотського протоколу або нова міжнародна угода з зобов’язаннями на зниження викидів парникових газів потрібні для боротьби зі зміною клімату, що вважається вченими однією з найбільш серйозних загроз людству вже в цьому столітті. Затягування із зниженням викидів призведе до щорічних економічних збитків на 5-20% світового ВВП, а сотні мільйонів людей стануть біженцями через затоплення, стихійні лиха, нестерпні умови проживання та поширення інфекційних хвороб.  

ЄС ще раніше заявив про мету скоротити викиди парникових газів на 20% від рівня 1990 року до 2020 року шляхом впровадження енергозберігаючих технологій, використання енергії вітру, сонця, біомаси, використання біопалива в автотранспортному секторі та інших заходів. Якщо буде досягнуто міжнародної угоди, то ЕС візьме зобов’язання скоротити викиди на 30%.

Україна залишається в 20-ці найбільших забруднювачів світу парниковими газами та першою в світі по неефективності використання енергії.

За додатковою інформацією звертайтеся до Ірини Ставчук, 8(095)2732673 або Наталки Вишневської 8(098)2576176

Для більш детальної інформації:

www.unfccc.int – сайт Рамкової Конвенції ООН зі зміни клімату, www.climategroup.org.ua – Робоча Група неурядових організацій України з питань зміни клімату, www.menr.gov.ua – сайт міністерства охорони навколишнього природного середовища. 

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6