Глобальне потепління приведе до переселення 130 мільйонів чоловік

Майже 130 мільйонів чоловік в Бангладеш, Індії і Пакистані стануть вимушеними переселенцями в найближчих 90 років через глобальну зміну клімату, мовиться в доповіді професора Індійського технологічного інституту в Мадрасе Судхира Челли Раджана.

“Південноазійський регіон може зіткнутися з наслідками кліматичних змін, серед яких, – зростання рівня моря, а також засухи, які супроводять скорочення запасів прісної води (через танення льодовиків) і нестабільність мусонів”, – мовиться в доповіді, поширеній міжнародною природоохоронною організацією “Грінпіс”.

За прогнозом учених, подальше глобальне потеплення на 4-5 градусів приведе до танення льодовиків і зростання рівня світового океану на 1-5 метрів. Жертвами цього процесу стануть в основному жителі прибережних регіонів, розташованих нижче 10 метрів над рівнем моря.

Більше всього постраждають від нього жителі Бангладеш, значна частина території якої знаходиться в зоні ризику. Тут проживають більше 70 мільйонів чоловік, і з великою вірогідністю вони спрямуються до благополучнішої Індії, вважає учений.

У Індії під загрозою затоплення опиняться удома і угіддя жителів побережжя Західної Бенгалії, штату Андхра-прадеш і Тамілнад.

Не меншу небезпеку представляють засухи, які виникнуть через танення льодовиків, що живлять велику частину річок в найгустіше населених районах на півночі країни.

Серйозну загрозу представляє глобальне потепління і для унікальних екосистем.

“Екологічна стабільність мангрових лісів і коралових рифів опиниться під загрозою”, – затверджує автор доповіді.

Екологи з технологічного інституту в Мадрасі вважають, що поки що не пізно зупинити ці негативні процеси, якщо скоротити викиди парникових газів в атмосферу. Це дозволить уникнути загострення соціальних проблем через потік біженців, що перевершує за масштабами переселення 1947 року після розділу Британської Індії на Індію і Пакистан, повідомляють Подробиці.

Газета по-українськи

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6