Розпочались міжнародні кліматичні переговори в Бонні

З 6 по 17 червня 2011 року в Бонні, Німеччина, будуть проходити міжнародні переговори ООН зі зміни клімату.

Після оптимістичних результатів кліматичних переговорів у Мексиці, офіційні делегації майже 190 країн світу мають обговорити деталі реалізації вже прийнятих рішень. А саме, практична реалізація питань з адаптації до наслідків зміни клімату, передача технологій між країнами, створення Зеленого кліматичного фонду задля фінансової допомоги та інші питання.

Одним з важливіших питань для обговорення залишається проблема недостатнього зниження викидів парникових газів. Зобов’язання зі зниження викидів, які запропонували країни є недостатніми для утимання глобальної температури в безпечних межах 2-х градусів потепління. Якщо країни не збільшать свої зобов’язання на викиди парникових газів, підвищення температури може сягнути 3-5 С, які вже є катастрофічними. Як зазначила виконавчий секретар Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату Крістіана Фігуерес: «У Бонні країни мають зробити конкретні кроки для того, щоб закрити «діру» між тим об’ємом викидів, який є безпечний та про який говорять вчені та тим, що пропонують країни». Далі залишається актуальним для обговорення питання переносу невикористаних квот, якими також володіє Україна.

Також, відповідно до Канкунських угод, індустріально розвинені країни зобов’язані розробити низко-вуглецеві плани розвитку економіки для кожної країни. Для попередження катастрофічних наслідків зміни клімату індустріально розвинені країни повинні знизити викиди парникових газів на 80-95% до 2050 року. Це означає, що країни вже зараз мають розробляти та впроваджувати низько-вуглецеві стратегії розвитку. Розробка стратегій низько-вуглецевого розвитку індустріально розвинених країн є обов’язковою і також стосується України.

Одним з питань на переговорах є швидше поширення в світі низковуглецевих технологій. На початку травня 2011 року Міжурядовою групою експертів зі зміни клімату було оприлюднене дослідження, яке говорить що у 2050 році задоволення потреб людства в енергії може бути на 80% задоволене за рахунок відновлювальних джерел енергії і це можливо при правильному стимулюванні «зеленої» енергетики. Це ще раз підкреслює факт, що на даний момент існують необхідні технології завдяки яким можна досягнути необхідних знижень викидів парникових газів, питання стоїть лише за політичними рішеннями, технологічною і фінансовою підтримкою для країн, що розвиваються та готовність країн змінити керунок розвитку економік, в першу чергу в економічному секторі.

Також планується обговорити методи обмеження викидів парникових газів від авіації та морського транспорту. Викиди від міжнародного транспорту складають близько 4% від загальних світових викдів, але не включені в Кіотський протокол. Серед пропозицій встановити зобов’язання скорочення викидів на весь сектор міжнародного транспорту, за яким потрібно або скорочувати викиди або купляти їх на міжнародному вуглецему ринку або встановити податок на паливо.

Від України в Бонні будуть примати участь офіційна делегація, яка в основному складається з представників Державного агентства екологічних інвестицій.

Від екологічних громадських організацій у переговорах будуть приймати участь Ірина Ставчук та Христина Рудницька з Національного екологічного центру України.

Слідкувати за подіями на переговорах в Бонні можна на блозі:
http://community.livejournal.com/climate_ua/

За додатковою інформацією звертайтеся:

Ірина Ставчук
Координатор програми зі зміни клімату
irina.stavchuk at necu.org.ua

Христина Рудницька
Координатор програми зі зміни клімату
krudnytska at necu.org.ua

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6