Через глобальне потепління ми все більше мерзнемо взимку

Зменшення льодовиків змінює напрямок повітряних течій і збільшує кількість снігу.

Надалі підвищення температури може призводити до частих суворих зим в Європі та Північній Америці.

«Зменшення льодовиків Арктики на 1 млн кв. км може призвести до аномального зниження температури восени до трьох градусів за Цельсієм у Європі, на півночі Китаю та в Північній Америці», — стверджують дослідники фахового видання «Proceedings of the National Academy of Sciences».

Холодну та сніжну зиму, яку ми спостерігаємо останні кілька років, спричиняють льодовикові покриви північних морів, які поступово зникають. Тому надалі підвищення температури може призводити до частих суворих зим в Європі та Північній Америці. Таких висновків дійшла міжнародна команда дослідників, взявши до уваги результати вимірювань і моделювання. Вони стверджують, що площа водної поверхні на полюсі, котра постійно збільшується, спричиняє нагрівання та зволоження повітряних мас і змінює їх рух в атмосфері над північною півкулею. Це в, свою чергу, призводить до руху холодних сніжних повітряних мас з Півночі в Європу та Північну Америку.

Надзвичайно холодно

«Чотири зими протягом 2007-2011рр. мали аномально холодні погодні умови з рекордною кількістю снігу в Північній Америці, Європі та Північній Азії», – пишуть у своїй доповіді Йіпінг Ліу з Інституту технологій Джорджії в Атланті та його колеги. Науковці висловили кілька гіпотез, щоб пояснити причини такої погоди. Зокрема, припустили, що це відбувається через Ель-Ніньйо та Північноатлантичну осциляцію. Але жоден з цих феноменів не пояснює аномалій, котрі спостерігали протягом цих чотирьох зим. Саме тому дослідження почали проводити більш ретельно, зокрема щодо того, яке значення має зменшення поверхні льодовикового покриву на 29 % починаючи з 1979 року.

Раптове настання холодів та сніговії стануть частішими

“Результати наших дослідів вказують на те, що танення льодовиків улітку та їх уповільнене відновлення восени впливають не лише на середню температуру та кількість снігу взимку, — стверджують науковці. – Ми припускаємо, що в майбутньому раптові похолодання та сніговії стануть частішими”.

На думку науковців, взаємозв’язок між льодовим покривом північних морів та погодою взимку, вже доведений на сьогодні, може мати користь, зокрема, при складанні прогнозів погоди. Завдяки спостереженням за утворенням льоду восени можна припустити, чи будуть взимку аномальні холоди та снігопади.

Дослідження льодовиків та змін погодних умов з 1979 до 2010 рр.

Під час дослідження вивчали зміни льодовикового покриву та температури морів з 1979 до 2010 рр. і потім порівнювали їх з інформацією про клімат Арктики в порівнянні з північними областями Азії, Америки та Європи. Окрім того, вчені змоделювали ефект зникнення льодовикового покриву й підвищення температури морів, а також дослідили можливий вплив цього на погодні умови у північній півкулі.

Разом з потеплінням та підвищенням вологості повітря науковці спостерігали зменшення західних вітрів над Атлантичним океаном. А це посилило блокування погодних умов над Сибіром, Аляскою та північним заходом США. Таким чином, змінився напрямок руху холодних полярних повітряних мас, які рушили в помірні зони Європи, Азії та Північної Америки.

Джерело: climateinfo.org.ua

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6