Клімат може коштувати Європі 350 млрд. євро на рік

Зміна клімату, ймовірно, буде коштувати Європі 350 млрд. євро на рік до 2080 року. Передбачається, що зростання глобальної температури складе більше 4˚C до кінця століття, – такий прогноз робить Європейське агентство з навколишнього середовища у своєму звіті.

Сценарій збільшення температури на 4˚C відображає те, що на думку вчених відбудеться, якщо зобов’язання, прийняті країнами в рамках переговорів Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, залишаться незмінними. У нещодавній доповіді Світового банку також містяться попередження про наслідки цього сценарію у всьому світі.

У доповіді Європейського агентства із захисту навколишнього середовища (ЄАНС), опублікованій цього тижня, зібрані дані, отримані від проекту ClimateCost. На них базують й інші прогнози щодо впливу зміни клімату, які приділяють особливу увагу регіональним відмінностям в Європі.

Прогнози ЄАНС засновані на одному зі сценаріїв викидів Міжнародної групи експертів з питань зміни клімату: сценарії A1B, який передбачає збалансоване поєднання викопних видів палива і ряду відновлюваних джерел енергії. Витрати при такому сценарії збільшаться з 100 млрд. євро до 350 млрд. євро на рік до 2080 року по всьому Європейському регіону.

Щорічні витрати, пов’язані із затопленням прибережних областей, як очікується, досягнуть 25 млрд. євро, при цьому Бельгія, Данія, Нідерланди, Португалія і Великобританія постраждають найбільше.

Тим часом, передбачається, що Бельгія, Ірландія, Італія, Нідерланди і Великобританія понесуть основний тягар витрат внаслідок паводків, які складуть, за оцінками, 98 млрд. євро до 2080 року.

Агентство також розглянуло альтернативний сценарій (E1), який ґрунтується на більш амбітних зусиллях щодо пом’якшення наслідків. Це дозволить скоротити витрати на пом’якшення наслідків зміни клімату до трохи більше 200 млрд. євро на рік до 2080 року.

Дані доповіді будуть використані в комплексній стратегії з адаптації до зміни клімату, яка буде розроблена для Європи в наступному році. Консультації по розробці стратегії закінчилися в кінці серпня.

У липні державам-членам нагадали про необхідність негайно вжити національні плани адаптації. За даними Комісії, тільки у близько половини з них в даний час є такі плани. Італія, яка зараз розробляє свій план, підрахувала, що їй доведеться витратити мінімум 40 млрд.євро на адаптацію протягом найближчих 15 років.

У листі, направленому членам Комісії Хеддегард і Поточніку на цьому тижні, міністр навколишнього середовища Італії заявив, що інвестиції в адаптацію повинні бути виключені з обмеження дефіциту державного бюджету, що накладається в рамках Пакту стабільності ЄС.

За інформацією Climate Action Network Europe

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6