В Одесі екологи б’ють на сполох: дерева частіше хворіють, загрожують підтоплення

adapt-ode1Метеорологи одностайні в тому, що в клімат Одеси поступово змінюється: спостерігається підвищення температури, змінюється характер опадів, частішає настання стихійних гідрометеорологічних явищ.

Під час круглого столу «Оцінка вразливості м. Одеса до глобальної зміни клімату» відбулося експертне обговорення та аналіз еколого-кліматичних даних для міста Одеса за 7 групами показників. Фахівці дійшли згоди, що наслідки зміни клімату найбільше впливають на зелені зони міста та складають загрозу підтоплення.

Під час круглого столу «Оцінка вразливості м. Одеса до глобальної зміни клімату» відбулося експертне обговорення та аналіз еколого-кліматичних даних для міста Одеса за 7 групами показників. Фахівці дійшли згоди, що наслідки зміни клімату найбільше впливають на зелені зони міста та складають загрозу підтоплення.

«Щільність озеленення міста не відповідає державним будівельним нормам. Більшість зелених насаджень в Одесі вже досягли граничного віку. Через те, навіть середня швидкість пориву вітру здатна повалити дерева. Один із способів вирішення проблеми – омолодження деревних насаджень», – зазначає представник КП «Міськзелентрест» Володимир Ланник.

Серед основних заходів адаптації міських зелених зон до зміни клімату фахівець називає:

  • збільшення щільності зелених насаджень;
  • зміна якісного ста ну зелених насаджень в бік погодостійких порід,
  • збільшення частки хвойних порід, які є менш вразливими до зміни клімату.

Через дефіцит прісної води в Одесі зрошувати міське озеленення влітку є доволі проблематично. «Значна кількість дощової води, яка через зливову каналізацію відводиться в море, може бути використана для поливу міських зелених насаджень», – відмічає Олег Рубель, старший науковий співробітник Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України.

Одесити наголошують, що такі райони міста як Пересип та Посьолок Котовського особливо часто підтоплюються, бо розташовані нижче рівня моря. В періоди підтоплення ускладнюється рух транспорту, ушкоджуються будинки місцевих мешканців.

Світлана Слесаренок, директор ГО «Мама-86 Одеса» називає такі адаптаційні заходи в контексті проблеми підтоплення: винесення технологічних об’єктів за межі зони підтоплення та захист й відновлення; захист природних угідь (парки, водно-болотні зони).
Ознайомитись з методикою оцінки вразливості міст до наслідків кліматичної зміни можна за лінком.

adapt-ode2

Круглий стіл «Оцінка вразливості м. Одеса до глобальної зміни клімату» відбувся 30 вересня 2014 року за ініціативи громадської організації «Мама-86 Одеса». Експерти домовилися провести наступну зустріч в листопаді цього року для обговорення пропозицій заходів адаптації до зміни клімату у місті.

Захід відбувається спільно з НЕЦУ та Робочою групою з питань зміни клімату при активній підтримці та співпраці з Європейським союзом, Австрійським Червоним Хрестом, Австрійській Агенції з Розвитку та Всесвітнім фондом природи:
logo-orgthanxto

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6