24 жовтня 2014 року молодіжний кліматичний рух в Україні започаткував нову просвітницьку ініціативу «Точка тепла», що покликана допомогти людям розібратися у впровадженні енергозберігаючих заходів. Розпочали з дводенного тренінгу для екологічних активістів з різних куточків України, які втілюватимуть «Точку тепла» для населення на місцях під гаслом «Утеплись правильно!».
24 та 25 жовтня у Києві 35 громадських екоактивістів з різних міст проходять практичне навчання, щоб отримати спеціальні знання від експертів з енергозбереження та вдосконалити необхідні навички. Під час організованої в рамках тренінгу екскурсії до Київського центру з енергоефективності, учасники наочно ознайомилися з технологіями, що дозволяють зберігати енергію. По завершенню тренінгу учасники організують роботу команд «Точок тепла» в 15 містах України, щоб якомога більше людей отримали важливу інформацію про правильне та ефективне утеплення.
Для того, щоб досягти енергонезалежності України, енергозбереження має бути пріоритетом у кожній українській родині. З розумним та комплексним підходом до проблеми утеплення можна досягнути вагомого зменшення енергоспоживання та економії коштів на оплату комунальних послуг.
«Облік тепла, терморегуляція та утеплення стін будинків може зекономити до 50% на опалення. Ми можемо враховувати кращу європейську практику та стандарти, які набуті десятками років. В ЄС дуже жорсткі вимоги до енергоефективності будівель і вони підвищуються. В той час, коли в середньому в українських помешканнях витрачається на одиницю площі 250 кіловатгодин (квт*год /м2) енергії, у європейців — до 90 кіловатгодин (квт*год /м2) енергії відповідно», — коментує ситуацію експерт з енергоефективності НЕЦУ Андрій Железний.
У період енергетичної та фінансової кризи є нагальна стратегічна потреба в утепленні приміщень. За словами голови Української молодіжної кліматичної асоціації (УМКА) Ольги Мончак, ця ініціатива покликана навчити людей базових навичок правильного утеплення та збереження енергії, наприклад, доступно пояснити поняття теплового аудиту, який варто робити саме з настанням перших холодів. Для того, щоб запобігти хаотичним самостійним спробам утеплення з масовими порушеннями технологій, спонукати місцеві громади до мобілізації у подоланні викликів, пов’язаних з енергетичною залежністю екоактивісти з різних міст ініціювали кампанію «Точку тепла» за результатами спільної роботи у рамках кліматичного форуму «Енергія змін», що відбувся на початку жовтня 2014 року.
«Вже з 8 листопада почнуть роботу інформаційні осередки – «Точки тепла», де волонтери розповідатимуть усім охочим про технології утеплення та збереження енергії. Такі інформаційні точки діятимуть у публічних місцях Києва, Вінниці, Добропілля (Донецької області), Запоріжжя, Львова, Луцька, Миргорода, Полтави, Рівного, Тернополя, Хмельницького, Херсона, Харкова, Черкас, Чернівців тощо. Графік роботи та розташування точок тепла у різних містах буде опубліковано на сторінці ініціативи у мережі Facebook 1 листопада», – розповідає про громадський стартап національний координатор кампанії «Точка тепла» Ольга Самкевич.
Контактні особи:
Ольга Мончак, Голова УМКА,
тел. 0961112544
Ольга Самкевич, національний координатор «Точки тепла»
тел. 068 475 75 96, olga.samkevych@gmail.com
Інформаційна довідка:
Ініціатива «Точка тепла» здійснюється за підтримки природоохоронних громадських організацій Робочої групи з питань зміни клімату (www.climategroup.org.ua), а саме Української молодіжної кліматичної асоціації (УМКА), Екоклубу, Національного екологічного центру України (НЕЦУ) та за фінансової підтримки Представництва Фонду Гайнріха Бьолля в Україні; у партнерстві із соціальним проектом «Зігріймо Україну разом» (Star Light Media Group), проектом “Увімкни сонце – живи комфортно” та інформаційною кампанією “Енергетична незалежність України”. Організатори зазначають, що усі волонтери та фахівці з енергозбереження, які працюватимуть у «Точках тепла», не представляють інтересів жодних торгівельних марок, є незалежними експертами і консультантами, які у просвітницькій діяльності керуються виключно знаннями про властивості матеріалів та вимогами технологій ефективного утеплення та енергозбереження, за потреби можливе порівняння властивостей матеріалів, надана волонтерами інформація не має рекламного характеру. Волонтери не представляють жодних політичних сил.
«Точка тепла» У Фейсбуці