Зростання глобальних викидів парникових газів зупинилось – МЕА

13_74_14_webЗупинка росту глобальних викидів є першою за останні 40 років, яка не прив’язана до економічного спаду, говорить МЕА. Глобальні викиди вуглекислого газу склали 32,3 млрд тонн в 2014 році, без змін відносно попереднього року. За даними МЕА, зусилля по боротьбі зі зміною клімату мають ще більш виражений ефект, ніж вважалося раніше.

МЕА пояснює зупинку зростання викидів зміною моделей споживання енергії в Китаї і країнах ОЕСР (Організації економічного співробітництва та розвитку). Китай збільшив виробництво електроенергії з відновлюваних джерел в 2014 році. У країнах ОЕСР, бажаний ефект досягається шляхом заохочення стійкого зростання, включаючи виробництво відновлюваної енергії, підвищення енергоефективності.

“Це дає мені надію, що людство буде мати можливість працювати разом у боротьбі зі зміною клімату, найголовнішою загрозою, що стоїть перед нами сьогодні”, сказав головний економіст МЕА Фатіх Бірол.

Бірол додав, що новина полягає в тому, що за 40 років, протягом яких МЕА збирає дані про глобальні викиди парникових газів, існує лише три випадки, за якими викиди стояли на місці або впали в порівнянні з попереднім роком, зокрема, на початку 1980-х років, 1992 і 2009. Усі ці випадки були спричинені економічним спадом, а не відновлюваною енергетикою та енергоефективністю.

Більш детальна інформація буде включена в спеціальну доповідь МЕА з енергетики та клімату, яку оприлюднять в Лондоні 15 червня. Доповідь міститиме аналіз національних кліматичних зобов’язань в контексті нещодавнього спаду цін на паливо, практичні заходи для досягнення цілей в сфері клімату, оцінку потреб в адаптації, у тому числі для енергетичних секторів Китаю та Індії.

Українська енергетика“, за матеріалами Renewable energy magazine

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6