У Києві пройшов Кліматичний марш

PMF_8549-1024x67829 листопада у Києві відбувся Кліматичний Марш. Громадські активісти, екологи, студенти та всі небайдужі вийшли на вулицю, аби закликати владу до більш рішучих дій у боротьбі зі зміною клімату. Таким чином кияни приєдналися до Глобального Кліматичного Маршу, що проходить у 2000 різних містах по всьому світу напередодні Кліматичної Конференції ООН у Парижі, де уряди 198 країн, включаючи Україну, підпишуть нову міжнародну угоду по клімату, яка замінить Кіотський протокол.

Погода наче підкреслювала нагальність порушеної проблеми: холодний дощ упродовж акції змінився на густий і лапатий сніг. Попри це, на Марш вийшло близько півтисячі людей. Вони підготували яскраві плакати і гасла з основними вимогами акції: «Повна відмова від викопного палива і перехід на 100% відновлювальної енергетики до 2050 року!». Також активісти виступали за впровадження заходів з енергозбереження, розвиток громадського транспорту і велоінфраструктури, впровадження європейських норм викидів для підприємств, роздільний збір та переробку сміття тощо.

Акція розпочалася виступами організаторів, які брали найактивнішу участь в підготовці маршу.

«Ми вийшли на Марш У Києві, щоб в один голос сказати, що ми хочемо безпечного майбутнього для себе, своїх дітей та наступних поколінь. Зараз міжнародна позиція України на кліматичних переговорах ООН є регресивною, передбачає нарощення викидів парникових газів та загострює енергетичну кризу. Своєю присутністю ми показали всім, що ми готові діяти» – заявила Марія Сторчило, Екоцентр, одна з організаторок Маршу.

Відбулася прем’єра композиції SAVE THE GREEN, яку київський музикант Норман Шелест написав спеціально до Маршу. Після відкриття колони учасників вирушили до Міністерства енергетики, де відбулося театралізоване «звільнення» сонячної та вітрової енергії. Саме від енергетичної сфери надходить найбільший відсоток викидів парникових газів, тому реформування цієї галузі є першочерговим завданням у боротьбі зі зміною клімату. «Для України це ще й можливість позбутися енергетичної залежності», – додають активісти. На завершення учасники провели флешмоб, під час якого створили символічну синю-жовту стрілку, що вказує на головний слоган акції «Зміни систему, а не клімат!», і виконали гімн України.

Київський Марш внесли до переліку найважливіших акцій на захист клімату поруч із Лондоном, Осло, Берліном, Токіо, Вашингтоном, Нью-Делі та ін. У Парижі, де планувались найбільш чисельні акції, їх було скасовано у зв’язку з трагічними подіями напередодні. За словами організаторів, дуже важливо, що українці проявили солідарність і вийшли на Марш, який також став закликом до миру і справедливості. До події долучилося близько 60 неурядових організацій зі всієї України, серед яких Національний екологічний центр України, Громадянська мережа ОПОРА, Екоцентр, Всесвітній фонд природи WWF, Let’s Do It Ukraine, Асоціація велосипедистів Києва, Українська Молодіжна Кліматична Асоціація (УМКА), «Голос природи» та ін. Кліматичні Марші відбулися також у Харкові, Запоріжжі, Кривому Розі, Херсоні, Рівному.

Сторінка події в мережі Фейсбук: bit.ly/climatemarchua.

Фотографії з події для вільного поширення: http://bit.ly/1TeUnYk

За додатковою інформацією звертайтесь:

Тетяна Манзюк

(097) 308 18 97

tamanzyuk@gmail.com

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6