Україна ратифікувала Паризьку угоду щодо парникових викидів

019369653_40300Український парламент ратифікував екологічну Паризьку угоду, за якою країна, зокрема, має скорочувати викиди промисловості в атмосферу.

Верховна Рада України ратифікувала міжнародну угоду про зниження вмісту вуглекислого газу в атмосфері з 2020 року, так звану “Паризьку угоду”. Ухвалення документу підтримали у четвер, 14 липня, 279 народних депутатів.

Метою договору є посилення впровадження Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, зокрема боротьба з глобальним потеплінням. Документ ставить за мету попередження збільшення середньої температури на планеті на два відсотки у поточному столітті, орієнтиром для порівняння є кліматичні показники доіндустріальної епохи. Угоду сформулювали у грудні 2015 року, підписали у квітні 2016-го, проте набуде чинності вона через місяць після ратифікації її не менш 55 країнами – членами конвенції, які разом викидають більше 55 відсотків парникових газів.

Текст угоди не передбачає санкцій у разі недосягнення підписантами задекларованих цілей, які кожна країна визначає для себе самостійно. Кожні п’ять років учасник угоди має звітувати про їх реалізацію та визначати мету на наступну п’ятирічку.
DW раніше писала, що за Паризькою угодою Україна втратить можливість продавати квоти на викид парникових газів, що передбачалося Кіотським протоколом.

Джерело: dw.com

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6