Україна має ставити для себе більш амбітні завдання в рамках Паризької кліматичної угоди

scenariosУкраїна має поставити та досягнути більш амбітні цілі зі скорочення викидів парникових газів в рамках Паризької кліматичної угоди, що набирає чинності 4 листопада. Про це заявила координаторка програми щодо змін клімату Національного екологічного центру України (НЕЦУ) Ірина Ставчук.

Україною було визначено ціль до 2030 року щодо обмеження викидів парникових газів на 40% від рівня 1990 року, але вже сьогодні фактичні викиди майже на 60% нижчі цього рівня. Таким чином, різниця між фактичними викидами та заявленими цілями означає не скорочення, і, навіть, не стабілізацію, а дозволяє їх зростання на 40% відносно 2012 року.

«Поточна ціль України в Паризькій угоді буде досягнута само собою без будь-яких дій в державі,
тому ніяк не стимулює уряд розвивати механізми зменшення забруднення атмосфери, відмови від використання викопного палива та збереження і збільшення лісів», – зазначила Ірина Ставчук.

“Виходячи з мети Паризької угоди в Україні до середини століття потрібно зменшити викиди парникових газів на 80 – 95% від рівня 1990 року”, – зазначив експерт НЕЦУ Андрій Желєзний.

За його словами, одним з ключових моментів для виконання таких амбітних планів є необхідність розробки низьковуглецевої стратегії розвитку країни та постійне посилення цілей по обмеженню викидів парникових газів вже з 2020 року.

«Для досягнення необхідних цілей зменшення викидів виробництво електроенергії в Україні до 2050 року повинно бути на 100% з відновлювальних джерел. Вже відкриті технології для втілення цього, а енергоефективність – це ключ до такого низьковуглецевого зростання”, – сказав Андрій Желєзний

Нагадаємо, з 7 по 20 листопада в Маракеші (Марокко) розпочне свою роботу Конференція Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату, де 196 країн почнуть розробляти правила та економічні інструменти для виконання Паризької угоди.

Незважаючи на прийняття амбітної глобальної цілі утримання глобального потепління на рівні 1,5-2°C, заявлені минулого року позиції країн по обмеженню викидів парникових газів ведуть світ до глобального потепління на 3,5°C і вище.

Контакти для додаткової інформації:

+38 (096) 916-07-19
press AT necu.org.ua

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6