Виконання Паризької кліматичної угоди вимагатиме від України переходу на відновлювані джерела енергії

100vdeua_wapДля виконання цілей Паризької угоди всі країни світу мають до середини цього століття перейти на відновлювальні джерела енергії, і Україна тут не повинна бути виключенням. Про це заявила на конференції, присвяченій результатам міжнародних кліматичних переговорів ООН в Марракеші, експерт Національного екологічного центру України Ірина Ставчук.

“Лише це дасть можливість з великою вірогідністю справді утримати температуру до кінця століття в межах 2 градусів”, – зазначила вона.

Експерт також нагадала, що в останній день переговорів в Марракеші 48 країн світу заявили, що перейдуть повністю на відновлювальну енергетику до середини століття. “Раніше про це заявляли лише розвинені країни, такі як Швеція, Німеччина, Норвегія, з досить високими фінансовими можливостями, але цього року про це заявили й значно бідніші — Монголія, Марокко, В’єтнам, Колумбія, Ефіопія, Бангладеш. Цим вони якби демонструють всім іншим, що іншого виходу немає”, – сказала Ставчук.

“У світі стався переломний момент, коли технології пов’язані з відновлювальними джерелами енергії стали дешевими і доступними. Саме тому все більше країн звертають свій погляд на відновлювальну енергетику, і Україна тут не виключення.”, – зазначила експерт.

За її словами, екологи також вимагатимуть перегляду внеску України в Паризьку угоду, оскільки в 2012 році до викиди в Україні були на рівні 390 мільйонів тон на рік, а на 2030 рік, згідно до взятих українською стороною зобов’язнь, вони не повинні перевищити вже рівня 550 мільйонів тон.

“Однозначним є те, що Україна буде переглядати свої зобов’язання по Паризькій угоді. Думаю, що вони будуть більш амбітними, але вони будуть опиратися на дійсно конкретні дані та дослідження, яку грунтуватимуться на певних розрахунках та дослідженнях”, – зазначила Світлана Гринчук, директор департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Міністерства екології та природних ресурсів України. За словами Гринчук, для розуміння того, куди далі рухатися Україні необхідно мати розроблені кліматичну та енергетичну стратегії, які, можливо, повинні бути зведенні у один документ.

100vdeua_wap

Відео з конференції:

Контакти для додаткової інформації:

Прес-центр НЕЦУ
+38 (096) 916-07-19
press AT necu.org.ua

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6