Перемога ВДЕ: Українське місто заявило про сенсаційний намір перейти на 100% відновлюваної енергетики

Українське місто Житомир стало першим містом у Східній Європі та на пострадянському просторі, що заявило про переходить на відновлювані джерела енергії до 2050 року.
22 червня міський голова Сергій Сухомлин та міжнародна неурядова організація 350.org підписали меморандум про співпрацю, який передбачає винесення рішення про енергетичний перехід на голосування сесією міської ради, розробку плану переходу міста на відновлювані джерела енергії (ВДЕ), а також розробку першої в Україні кліматичної стратегигії протягом наступного року.

«Зараз спільно з міжнародними партнерами ми працюємо над великою кількістю заходів з енергоефективності. Для нас також важны зменшити рівень викидів CO2 у місті. Ведеться робота із переходу м. Житомира на LED-освітлення, термомодернізації общ. Бюджетної сфери. Нами вже розроблено муніципальний енергетичний план, в процесі написання Концепция інтегрованого розвитку міста: напрацьовано 6 пріоритетів, одним з яких є «Зелене місто », – відзначив Сергій Сухомлин.

Фото: Мер Житомира- Сергій Сухомлин 

Також, мер Житомира, за підтримки 350.org зможе публічно заявити про ціль міста на Глобальный Кліматический Саммит ( Саммит по глобальному климату ), що відбудеться у м.Сан-Франциско 12-14 вересня цього року. На заході зберуться представники увії різії свії світу, щоб поставити амбітні цілі для збережения клімату на планеті, зокрема шляхом переходу на «зелену» відновлювану енергетику.

«Целеустремленность в переходе на відновлювану енергію, що в національном, що в міжнародном планеі. Враховучи, що Україна – це держава, яка перебуває у стані воєнного конфлікту, залежна відпортного вугілля, газу татур палива. Нам вкрай важно брати курс на енергобезпеку, енергонезалежність и розвивати ВДЕ. Таким чином, Житомир став на шлях кліматичного лідерства, бо це перше місто, в якому народжується місцева кліматична політика. Адже, відмова від викопного палива – головна передумова збереження клімату на планеті », – говорить кампейнерка 350.org з відновлюваних джерел енергії у регіоні СЄКЦА, Юлія Мельник (Пашковська).

Фото: Юлія Мельник при підписанні Меморандуму про співпрацю 

Експертка повідомила, що вже ведуться нові переговори з місцевими органов влади. Тому в найближчі 2 місяці пере перехід на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року зможуть заявити щеції українських міст.

«Перш заява українського міста про перехід на 100% ВДЕ у регіоні СЄКЦА – целый полетный сигнал того, що глобальна кампанія Fossil Free, що передбачає відмову від використання викопного палива і його субсидування и перехід на 100% ВДЕ, набирает сили в Україні. За даними CDP на січню 2018 року, 43 міста світу (зокрема, 25 міст у Бразилии, 5 міст Європи и 3 міста Африки) від успішно зіійснили 100% перехід на відновлювану енергетику (ВДЕ). Черка за Україною. 350.org як міжнародний кліматичний рух, зможе надати ще кільком містам підтримку у розробці план по ВДЕ та кліматичних стратегій. Щодо Житомира, то 350.org буде сприяти синергії команди міської ради, бізнесу и жителів, щоб ціль 100% ВДЕ стала об’ьентою ланкою для міста. Ми також будемо висвітлювати прогрес кліматичного лідерства українських міст на міжнародній арені », – заявила Світлана Романко , регіональна координаторка и кампейнерка по кліматичних рішеннях 350.org в регіоні СЄКЦА.

Варто зазначити, що Україна володіє необхідним технічним потенціалом и економічними передумовами для здійснення трансформації енергетичного сектору і збільшення до 2050 року частки «зеленої» енергії в енергобалансі країни до 91%. Такі дані опубліковані в дослідженні державної організації «Інститут економіки и прогнозавання» Національної академії наук України, що було здійснено за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Отримувати анонси та новини членів мережі

Статимент УКМ

за інформацією 350.org в Україні
Медіа – координатора УКМ
Маргарита Мостова
(099) 929 97 94
ucn@climategroup.org.ua

Довідка: 350.org – це міжнародна неурядова екологічна організація, створена з метою приверженности уважителям широких верств громадськості до антропогенної зміни клімату та проблеми викиду в атмосферу величезних общів вуглекислого газу CO2 – один з парникових газів.
Організація заснована американським екологом і публіцистом Біллом Мак-Кіббеном. Її назва береты свій початок з дослідження вченого НАСА Джеймса Хансена, який встановив, що концентрація 350 ppm (часток на мільйон, чнм) оксиду вуглецю (IV) в атмосферном – це безпечна верхня межа, вище якого неминучі катастрофічні зміни клімату.На червень 2018 року цей показник становить 411,17 вечера, що вимагає невідкладних дій по протидії зміні клімату.
«350.org» досягаемость сводного уровня за договое занятие, выполняемое в соответствии с вступлением. Наступленная глобальная акция «Дій за клімат» запланована на 8 вересня 2018 року. У акції візьмуть участь глобальные и таинственные организации, що працюють у сфері протидії змінам клімату и енергетический переходу на 100% ВДЕ.

Детальніше про акцію: https://ru.riseforclimate.org

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6