Україна готується перейти від «зелених» тарифів до «зелених» аукціонів

27 лютого комітет ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки розгляне на засіданні законопроект про «зелені» аукціони.

Стратегію переходу та експертні рекомендації напередодні обговорили учасники міжнародної конференції, проведеної у Парламенті. Аукціони на спорудження об’єктів «зеленої» генерації стають у світі все популярнішими, адже практика зелених тарифів застаріла. Такий механізм дозволяє забезпечити прозору конкуренцію між інвесторами та встановити реальну ринкову ціну на «зелену» кіловат-годину. Хто погодився на менший тариф – той і споруджує станцію. Модель аукціонів повинна враховувати потреби споживача та сприяти встановленню реальної ринкової ціни на «зелену» електроенергію.

Саме такий принцип закладено у законопроект № 8449-д, прийнятий у першому читанні 20 грудня 2018 року. У результаті це здешевить «чисту» енергію для споживачів, а інвестор продаватиме електроенергію за аукціонною ціною впродовж 20 років.

Представники IRENA поділилися результатами проведення аукціонів у різних країнах світу: якщо у 2007 р. близько 10 країн перейшли на систему торгів, то на кінець 2017 р. таких країн – вже 70.

За даними експертів, здешевлення «зеленої» електроенергії – ключовий фактор аукціонів. Так, якщо у 2010 р. середня у світі ціна на електроенергію, вироблену СЕС, становила 250 доларів за 1 МВт*год, то у 2016 р. вона склала 50 доларів за 1 МВт*год.

Більше читайте у матеріалі  https://bit.ly/2VcMD0m

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6