ГО “Плато”, ХЕК та Zero Waste Lviv – нові члени УКМ

У серпні на зборах Рада УКМ проголосувала за те, щоб до мережі приєдналися три нові організації

Zero Waste Lviv

Спільнота Zero Waste Lviv утворилась наприкінці 2016 року як волонтерський консультаційний центр при Львівський міській раді (ЛМР) з питань мінімізації та попередження утворення відходів. Така ініціатива була вкрай актуальна в часи сміттєвої кризи Львова і не втрачає своєї актуальності надалі. У 2018му році було зареєстровано Громадську організацію “Нуль відходів Львів”.

Місією ГО “Нуль відходів Львів” є сприяння реалізації принципів zero waste в Україні шляхом створення зразкового муніципалітету – Львова, який стане прикладом для інших міст.

ZWL зініціювала, спільно з ЛМР, зустрічі та консультації з ОСББ, представниками бізнесу (зокрема рестораторами та ін.), операторами та переробниками вторсировини, іншими екологічними ініціативами та організаціями міста. В результаті, ці напрацювання стали основою для створення Стратегії поводження з відходами 2017-2020, яка була підтримана ЛМР.

Покликання на сайт – https://zerowastelviv.org.ua/

Покликання на Фейсбук-сторінку: https://www.facebook.com/zerowastelviv

ГО “Плато”

“Плато” – громадська організація, що діє у Львові з метою адвокації кліматичного питання у місті, реалізації природоорієнтованих рішень у напрямку адаптації та кліматичного просвітництва.

Місія організації – глобальна – посилювати громадянське суспільство на шляху до сталого розвитку, а візія – вже за десяток років побачити істотні зміни в очах та діях співгромадян.

Цінності: відкритість до пізнання нового, критичне мислення та екологічний спосіб життя.

Із останніх проєктів “Плато”:

Покликання на сайт: www.plato.lviv.ua

Покликання на Фейсбук-сторінку: https://www.facebook.com/plato.ua

Хмельницький енергетичний кластер

Хмельницький енергетичний кластер – відкрита платформа, яка об’єднує громадські організації, владу, бізнес, медіа, науку задля розвитку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) та енергоефективності в регіоні.

Основні напрямки діяльності кластеру:

  • Практична реалізація проектів ВДЕ;
  • Розробка і реалізація програм та стратегій регіонального розвитку в контексті теми енергоефективності та ВДЕ;
  • Адаптація регіону до зміни клімату;
  • Реалізація принципів сталого розвитку на території регіону;
  • Інформаційно-просвітницька робота з населенням в сфері ВДЕ;
  • Розвиток сталих видів транспорту.

Нещодавно Кластер розпочав роботу над другим етапом ініціативи “Кліматичні цілі міст Хмельницької області” – інтерв’ювання кандидатів на посади міських голів в Кам’янці-Подільському, Хмельницькому та Шепетівці.

Покликання на сайт: https://www.energycluster.net/

Покликання на Фейсбук-сторінку: https://www.facebook.com/RenewableEnergyCluster

 

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6