УКМ підтримує необхідність Зеленого Курсу для України

Документ рекомендує інтегрувати чіткі кліматичні цілі до національних планів і стратегій у всіх секторах під час їх розробки та перегляду

Під час онлайн-семінару “Огляд кліматичних дій та переходу до сталої енергетики в Україні” що відбувся 18 листопада представники інститутів громадянського суспільства зробили спільну заяву до Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-Міністром України Дениса Шмигаля щодо необхідності розробки і затвердження національного Green Deal – українського Зеленого Курсу.

Відповідні листи було надіслано прем’єр-міністру Денису Шмигалю, віце-прем’єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ользі Стефанішиній, т. в. о. міністра енергетики Ользі Буславець, міністру захисту довкілля та природних ресурсів Роману Абрамовському, міністру закордонних справ Дмитру Кулебі, голові Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та ЖКП Андрію Герусу, голові Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олегу Бондаренку, а також т.в.о. голови Держенергоефективності Костянтину Гурі.

Спільну заяву підтримали провідні асоціації та спілки в сфері відновлюваної енергетики та енергоефективності, а також представники 22 громадських організацій та мереж, включно з УКМ. Організаторами заходу виступили ГО “Агентство з відновлюваної енергетики”, ГС “Біоенергетична асоціація України” та ГС “Global 100 RE Ukraine”.

«Україні потрібен власний Зелений Курс не лише через проблему змін клімату. Це також піде на користь економіці, тому державна підтримка енергоефективності, що необхідна для скорочення викидів парникових газів, дозволить створити кращі умови життя для населення якісним та зменшити витрати, а відновлювана енергетика стає дешевою та вигідною без субсидій, що дає можливість створювати нові робочі місця та бути незалежними від імпорту енергоресурсів», – відзначає Вартовий клімату УКМ Олег Савицький.

На заході також було представлено «Дорожню карту кліматичних цілей України до 2030 року», розроблену громадськими організаціями членами Української Кліматичної Мережі та з залученням понад 30 експертів. Документ включає кількісні індикативні цілі на 2030 рік для п’яти секторів: енергетики, будівель, транспорту, відходів і загального сектору сільського, лісового господарства та землекористування, які є одночасно амбітними та реально досяжними для України. Ця дорожня карта надає бачення того, які кроки має зробити Україна, щоб зменшити вплив на зміну клімату, одночасно розвиваючи економіку та оновлюючи інфраструктуру.

Цей документ рекомендує інтегрувати чіткі кліматичні цілі до національних планів і стратегій у всіх секторах під час їх розробки та перегляду. Участь громадськості має бути невід’ємною частиною розробки секторальних документів, що дасть можливість розбудувати в Україні дієву кліматичну політику – створити власний український Зелений Курс. 

Відео-презентацію можна переглянути за посиланням.

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6