Члени Української Кліматичної Мережі покращать ПДСЕР(К) у 6-ти містах

Шість організацій – членів Української кліматичної мережі – починають спільний проєкт із вдосконалення Планів дій зі сталого енергетичного розвитку та зміни клімату шести українських міст та громад.

Близько 200 міст України є підписантами Угоди мерів, а багато з них мають розроблені Плани дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК). Але ці плани часто підготовлені формально і не призводять до суттєвого зниження викидів парникових газів, як це мало бути, або застаріли. 
Тож протягом  2021 року шість організацій – членів УКМ із різних міст проаналізують існуючі ПДСЕРК і запропонують шляхи збільшення їх ефективності. 

У проєкті братимуть участь такі громадські організації та міста:

«Хмельницький енергетичний кластер» (для Хмельницької ОТГ), «Еколтава» (для м. Суми), «Екосенс» (для м. Запоріжжя), «Чорноморський жіночий клуб» (для м. Чорноморськ), Центр МСВП (для м. Пирятин Полтавської області) та «Екоклуб» (для м. Коростенської територіальної громади).

 «Ідеологічно це частина нашої попередньої роботи по мережуванню, підтримці організацій УКМ та поліпшенню комунікації між різними регіонами по вирішенню спільних кліматичних проблем», – зазначила Ольга Бойко, експертка кліматичного відділу ГО «Екодія» та радниця УКМ.  

Восени учасники проєкту презентують свої рекомендації не лише місцевій, але й національній владі. Адже міста та громади – невід’ємна частина країни на її шляху до кліматичної нейтральності.

Проєкт із підвищення кліматичної амбітності українських міст реалізується у співпраці із громадською організацією «Центр екологічних ініціатив «Екодія», громадською організацією «Друзі Землі Німеччини» (BUND) зі підтримки Федерального міністерства з охорони навколишнього середовища, збереження природи та ядерної безпеки Німеччини в рамках проекту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ).

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6