Як проаналізувати ПДСЕРК? Добірка корисних матеріалів

Відбувся тренінг з аналізу Планів дій сталого енергетичного розвитку та зміни клімату (ПДСЕР(К) для членів Української кліматичної мережі. Представляємо матеріали з тренінгу, які будуть корисні представникам органів місцевого самоврядування з міст, які є підписантами Угоди мерів, та місцевим громадським активістам.

Під час тренінгу експерти  поділилися методикою та досвідом аналізу ПДСЕР, а також складової «К», тобто клімату.

Дмитро Сакалюк – енергоменеджер, експерт з енергоефективності ГО «Екоклуб», розповів, що таке ПДСЕР та що таке ПДСЕРК, як розробляти документ, як звітувати про результати ПДСЕРК та як містам зекономити на споживанні енергії та знизити викиди. 

Скачати презентацію Дмитра Сакалюка про ПДСЕРК можна тут >>>Ecoclub-presentations-webinar-ecodiya.pptx

Ольга Лящук, координаторка проєктів ГО «Екоклуб», у своїй презентації зупинилася на тому, як робиться оцінка вразливості міста чи громади до зміни клімату та розробка заходів з адаптації для включення їх у ПДСЕРК.

Акцент був на типові кліматичні загрози, оцінку ризиків для інфраструктури та вразливих груп населення, а також на те, які заходи має впроваджувати місцева влада, щоб адаптувати міста до зміни клімату. 

Скачати презентацію Ольги Лящук про ПДСЕРК >>>лящук_пдсерк_вразливість-та-адаптація_вебінар.pptx

  Важливі документи:

  1. Соглашение Мэров по климату и энергии Соглашение Мэров – Восток Объединенный исследовательский центр – Режим доступу до ресурсу: https://menr.gov.ua/files/docs/Zmina_klimaty/2020/CoM_East_Guidebook_2018_ru_final_draft%20(1).pdf.
  2. Практичний кейс. Заповнюється муніципалітетами/громадами [Електронний ресурс] // ПРОЕКТ ЄС «УГОДА МЕРІВ – СХІД». – 2019. – Режим доступу до ресурсу: https://menr.gov.ua/news/34871.html?fbclid=IwAR2m4cwMecP5B5O7fUmspnYJHPhhETh5C4Tf0tiLL9PFh6BYYXCsjBam1h0.

 

З питань співпраці щодо аналізу ПДСЕРК та адаптації міст до зміни клімату звертайтеся до УКМ.

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6