Лист-звернення до віцепрезидента Єврокомісії Франса Тіммерманса

Представники українських екологічних громадських організацій, зокрема й Еколтава, написали лист-звернення до віцепрезидента Єврокомісії Франса Тіммерманса, де звернули увагу посадовця на необхідність та важливість зеленого післявоєнного відновлення України. Адже це – одна з ключових вимог Європейського зеленого курсу.

У зверненні наголосили на тому, що Україні необхідне “озеленення” екстреної енергетичної допомоги. Наприклад, варто забезпечити критичну соціальну інфраструктуру – лікарні, школи, дитячі садки, водопровідні та очисні споруди, міські/сільські ради – технологічними рішеннями з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Зосередитися на децентралізованих проєктах ВДЕ в українських громадах під час підготовки та впровадження Плану зеленого відновлення України. Важливо, що регіони з інтенсивними викидами вуглецю мають бути пілотними громадами для реалізації цього плану.
“Ми визнаємо надзвичайну енергетичну допомогу, яку надає ЄС, зокрема через дизельні генератори. Однак, окрім них, ми пропонуємо забезпечити критичну соціальну інфраструктуру – лікарні, школи, дитячі садки, водопровідні та очисні споруди, міські/міські ради – рішеннями з відновлюваної енергії. Наприклад, системи сонячної енергії з накопичувачами та тепловими насосами забезпечують високий рівень енергетичної автономності та стійкості та можуть заощадити дорогоцінні фінансові ресурси для українських громад, – йдеться в листі. – Дизельні генератори спричиняють високі експлуатаційні витрати, а також проблеми з безпекою, які стають проблемою при тривалому щоденному використанні. Розвиток ринку систем і послуг відновлюваної енергетики зараз матиме позитивний довгостроковий вплив на енергетичний перехід України.”
Лист-звернення Франсу Тіммермансу надіслали напередодні його візиту в Україну. В рамках своєї одноденної поїздки, 9 січня 2023 року, віцепрезидент Єврокомісії, зокрема, зустрівся з мерами шахтарських міст та керівництвом Міненерго. На цій зустрічі Тіммерманс озвучував деякі меседжі з листа-звернення від українських екоорганізацій, цим самим підкресливши, що Єврокомісія буде брати до уваги голоси громадськості у питаннях фінансуванні повоєнної відбудови України.
Завантажити лист>>Letter_Timmermans
Фото: Екодія
Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6