Ми зібрали учасників та учасниць навчальних візитів до Республіки Чехія, щоб вони поділились набутим досвідом та знаннями з адаптації до наслідків зміни клімату.
Мова про проєкт “Партнерство для сталого відновлення України”, навчальні поїздки в межах якого відбувалися впродовж 2023-2024 рр. за сприяння Фонду Nadace Partnerství, а також громадських організацій “Екоклуб” та “Екосфера”.
16 жовтня відбулося обговорення реалізованих в Республіці Чехія адаптаційних інструментів та проєктів, побачених в межах цих навчальних поїздок. Своїми враженнями та роздумами поділились:
– перший заступник міського голови Коростенської громади Житомирської області Володимир Вигівський, який окреслив особливості пасивних будівель і використання теплових насосів;
– ландшафтна архітекторка, містопланувальниця та засновниця ландшафтної майстерні MASSHTAB L&D з міста Рівне Марія Голюк, яка розповіла про інтеграцію озеленення та систем дощового водовідведення в міський простір;
– директорка Благодійної організації “БФ “Джерело рідного краю” з Казанківської селищної територіальної громади Миколаївської області Катерина Коноваленко, в свою чергу, надихнула розповіддю про біодахи та зелені парковки в селищній та сільській місцевості;
– а головний спеціаліст відділу екологічної політики департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Тетяна Любич поділилась концепцією розвитку “Відкритого саду” з міста Брно.
Модераторкою події виступила Радниця Української кліматичної мережі та координаторка проєктів ГО “Екоклуб” Ольга Лящук.
Дякуємо всім учасникам та учасницям заходу за висловлені думки та ґрунтовну дискусію. Та запрошуємо слідкувати за анонсами майбутніх подій у нашому Facebook.