Український уряд зробив великий крок по доступу до екологічної інформації в проектах за Кіотським протоколом

Українські екологічні організації позитивно оцінюють початок оприлюднення повної технічної інформації по проектах Спільного Впровадження за Кіотським протоколом в Україні. Відтепер за посиланням http://www.menr.gov.ua/cgi-bin/go?page=77&type=left на сайті Міністерства охорони навколишнього природного середовища можна ознайомитися з усіма проектами, що знаходяться на розгляді в Міністерстві. Відкритий доступ до інформації надасть можливість зацікавленим сторонам перевірити чи відповідає проект усім необхідним нормам та, якщо прогнозується негативний вплив проекту на стан навколишнього природного середовища, надіслати коментарі до Міністерства з вимогою відхилення такого проекту.

Практика оприлюднення повної технічної інформації за механізмом Спільного Впровадження до Кіотського протоколу давно запроваджена в сусідніх країнах Центральної та Східної Європи, а в Україні чиновники ігнорували чисельні звернення від громадських організацій. „Протягом 2006-2007 років від екологічних організацій було надіслано понад 50 звернень в різні органи влади, включаючи Раду Національної Безпеки та Прокуратуру. Знадобилося 2 роки, щоб Міністерство нарешті відреагувало”, говорить Ірина Ставчук, голова Робочої Групи з питань зміни клімату.

Механізм Спільного впровадження за Кіотським протоколом надає можливість українським приватним, державним та комунальним підприємствам отримувати додаткові кошти та інвестиції на проекти енергозбереження та зниження викидів парникових газів. Реалізуючи проект, українське підприємство продає зниження викидів парникових газів, що будуть зафіксовані протягом 2008-2012 років. На 1 квітня 2008 в стані попереднього погодження в міністерстві знаходиться понад 85 проектів. 13 проектів вже отримали остаточне узгодження і впроваджуються, що призведе до скорочення 23 мільйонів тон CO2/екв протягом 2008-2012 років і принесе додаткових інвестицій в розмірі понад 3 мільярдів доларів США.

За додатковою інформацією звертатися до Ірини Ставчук,
Irina.stavchuk at necu.org.ua

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6