ООН критикує Україну за приховування даних по викидах парникових газів

14 червня 2011, Бонн. – Експерти Організації об’єднаних націй розкритикували Україну за звітність про викиди парникових газів. ООН не прийняла кадастр викидів парникових газів від України та видала звіт із критичними зауваженнями на 58 сторінок. Тепер, не маючи прийнятного кадастру, Україна може втратити можливість торгувати квотами та обмежує виконання проектів спільного впровадження.

„Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ООН зі зміни клімату і тому зобов’язана надавати оновлений кадастр антропогенних викидів щороку. Але з року в рік ООН надавала свої рекомендації щодо недосконалості українського кадастру, очікуючи його покращення, і з року в рік Україна не враховувала критичних зауважень.. Зрештою Секретаріат ООН перестав дивитися крізь пальці на систематичні недоліки. Україна отримала звіт з численними зауваженнями, і мусить терміново виправити недоліки кадастру”, – пояснює координатор програм зі зміни клімату Національного екологічного центру України Христина Рудницька, що зараз присутня на переговорах у Бонні.

Серед основних проблем українського кадастру експерти ООН зазначили його непрозорість, відсутність деяких даних через їхню конфіденційність, відсутність у кадастрі детального енергетичного балансу країни, даних по багатьом промисловим процесам та лісовому господарству.

Тепер кадастр України не прийнято і передано на розгляд у Комітет виконання зобов’язань (Compliance Committee). Далі питання вирішиться уже на дипломатичному рівні. Сторони визначаться з датою слухань у Комітеті , і якщо Україні не вдасться виправити недоліки, вона позбудеться можливості торгувати квотами.

Національний кадастр антропогенних викидів має враховувати загальний об’єм викидів парникових газів, тенденції росту або скорочення викидів. Ведення кадастру є однією з базових вимог виконання умов Кіотського протоколу. Ведення кадастру покладене на Національне агентство екологічних інвестицій.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до:

Ірина Ставчук,
Координатор зі зміни клімату Національного екологічного центру України,
is at necu.org.ua

Христина Рудницька,
Координатор програм зі зміни клімату Національного екологічного центру України,
krudnytska at necu.org.ua

Телефон у Бонні
+49 162 371 95 59

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6