Через природні капризи в Україну одночасно прийшли і зима, і літо

В Україні через рекордну різницю температур одночасно панує і зима, і літо, йдеться у сюжеті ТСН. Так, у Криму досі +30, на Заході вже -5. На півдні України відпочивальників тішить навіть не оксамитовий, а повноцінний курортний сезон.

П’ятому місяцю літа радіють і місцеві жителі. Температура води сягає 23 градусів. Водночас жителям Чернівців погода у Криму здається казкою. Тут вже настав сезон пуховиків та шаликів – в окремих районах області температура падає нижче нуля. “Одного дня ти вдягаєш літню куртку, потім взагалі йдеш без куртки, а то приходиться тепло вдягатися, бо мінусова температура”, – скаржаться місцеві на кліматичні сюрпризи. У гідрометцентрі підтвердили, що такі значення температур не зовсім адекватні цій порі року. Неукраїнську погоду вчені пояснюють черговим теплим фронтом з-за кордону.

Клімат змінюється в усьому світі. З кожним роком на Землі стає все гарячіше. Тільки за останні 5 років розтанула половина арктичних льодовиків. Катастрофу недарма називають глобальною. Айсберги тануть в Арктиці, а температура підвищується у Криму.

Водночас кліматолог Світлана Бойченко зазначає, що зараз всі катастрофи люди полюбляють списувати на глобальне потепління, але, впевнена дослідниця, ми допомагаємо самі. “В Карпатському регіоні потужні паводки і збитки, які ми маємо кожного року, пов’язані з тим, що ми в цьому регіоні масштабно вирубали ліси”, – зауважила Бойченко. Вчені розробили для України оптимістичний та песимістичний довгострокові прогнози. За позитивним сценарієм, до кінця століття температура в Україні підвищиться лише на два градуси. Найгірше доведеться мешканцям Закарпаття. Нормою стануть ледь не тропічні зливи, і як наслідок, катастрофічні повені у регіоні.

Песимістичний прогноз – у країні потеплішає на чотири градуси. Тоді весь Південь перетвориться на пустелю, Чорне море підніметься на півметра, а сучасні курорти опиняться під водою. Цікаво, що британські вчені нещодавно виявили: глобальне потепління зупинилося ще 16 років тому. З початку 1997 р. до серпня 2012 р. середньорічна температура залишалася на одному і тому ж рівні, запевняють дослідники, посилаючись на дані з 3 тис. метеостанцій.

Джерело: tsn.ua

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6