США знову може стати на заваді вирішення проблеми зміни клімату. Україна поряд

Барселона, Іспанія, 4 листопада. На півшляху міжнародних переговорів ООН зі зміни клімату в Барселоні цього тижня США заявило, що не зможе до кінця року оголосити про своє зобов’язання на скорочення викидів парникових газів. Якщо так і буде, це означає, що заплановані на початок грудня міжнародні переговори ООН з формування угоди на період після Кіотського протоколу приречені на низький результат.

США ратифікували Рамкову Конвенцію ООН зі зміни клімату в 1992 році, обіцяючи зменшити викиди парникових газів до рівня 1990 до 2000 року, але ніколи так і не змогли виконати обіцянки. Викиди парникових газів США складають понад 25% від світових і ця країна залишилась єдиною в світі, що не ратифікувала Кіотський Протокол. З приходом президента Обами з’явилися сподівання про зміну політики країни, але Конгрес диктує свої умови.

Раніше цього року, Палата Представників активно проштовхувала клімтоохоронне законодавство і було зроблено усе, щоб встигнути зробити це до переговорів в Копенгагені в грудні. Тим не менш, нещодавна тактика в сенаті США – бойкотування та вимоги про подальший економічний аналіз – залишають світ в думках чи буде необхідне законодавство прийняте вчасно.

«Зараз час для адміністрації США та для усіх представників Білого дому зробити необхідну роботу. Відсутність активних дій поставить під загрозу довіру на міжнародних переговорах та ставить під ризик надії на досягнення глобальної угоди на попередження зміни клімату», – говорить Девід Тернбул, директор Міжнародної Кліматичної Мережі.

Що стосується України, то «наряду з США, Росією та Білорусью, Україна гальмує міжнародні переговори, переслідуючи лише цілі продажу квот і відмовляючись брати рівносильні і справедливі для нашої країни зобов’язання», говорить Христина Рудницька, координатор програми зі зміни клімату Національного Екоцентру України.

Ще в 2008 Україною було оголошено зобов’язання 20% скорочення від рівня 1990 року до 2020. «Реальні викиди насьогодні набагато менші, відповідно оголошене зобов’язання насправді означає значний ріст викидів і відсутність політики уряду по енергозбереженню та розвитку відновлюваних джерел. А така політика вкрай потрібна для економіки та енергобезпеки країни, особливо в умовах кризи», говорить Ставчук Ірина, експерт з питань зміни клімату Національного Екоцентру України.
Нагадаємо, в Копенгагені цього року запланована міжнародна конференція по підписанню угоди по скороченню викидів, що вступить в силу після завершення Кіотського протоколу в 2012 році. Останні висновки вчених свідчать про необхідність термінових дій по скороченню викидів, бо, відкладаючи дії на декілька років, можна втратити можливість відвернути катастрофічні і незворотни наслідки. Розвинені країни повинні скоротити викиди на 40% від рівня 1990 року до 2020; країни що розвиваються повинні стабілізувати рівень викидів з подальшим їх зменшенням.

За додатковою інформацією звертайтесь:

Христина Рудницька
Координатор програми зі зміни клімату
Національний екологічний центр України
krudnytska at necu.org.ua
044 353 78 42

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6