Новини сфери клімату та енергетики. Дайджест УКМ у липні

Щомісяця ми випускаємо добірку найважливіших подій та рішень у сфері екологічної, кліматичної та енергетичної політики країни, а також новини та анонси членів нашої мережі — 33 екологічних організацій країни

До вашої уваги — дайджест УКМ за червень та анонси липня. Аби щомісяця отримувати дайджест кліматичних та енергетичних новин від УКМ варто підписатися на нашу розсилку.

НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ

 • 19 червня Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України обрано Романа Абрамовського. 1 липня заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України призначено Ірину Ставчук.
 • 10 червня на засіданні з Експертної Ради Міненерго обговорено Другий Національно-визначений внесок України до Паризької кліматичної угоди. УКМ закликала прийняти Комбінований сценарій чутливості. Розвиток за цим сценарієм дасть можливість скоротити парникові викиди на 72 % у порівнянні з 1990 роком у 2030 році та мати 86 % скорочення викидів у 2050 році, що не достатньо, але із наявних пропозицій, поки є найкращим варіантом.
 • 25 червня Кабмін постановою від 17.06.2020 № 507 затвердив Положення про Міністерство енергетики України. На Міненерго покладено функції: формування та реаліції державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому, торфодобувному, нафтогазовому та нафтогазопереробному комплексі; формування та реалізації державної політики у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива (крім питань забезпечення енергоефективності будівель та інших споруд) та у сфері нагляду (контролю) у галузях електроенергетики й теплопостачання.

         ЗАКОНОДАВЧІ РІШЕННЯ

 • 19 червня ВРУ ухвалила законопроєкт № 2284 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів». Цим законом уперше в Україні запроваджують зелені облігації як окремий підвид цінних паперів та встановлюють правила для учасників відповідного ринку. Завдяки цьому зелені облігації стануть ще одним інструментом, що дасть змогу різним категоріям емітентів залучати кошти в проєкти у сфері енергоефективності, управління відходами, альтернативної енергетики, впровадження екологічно чистого транспорту та інші проєкти екологічного спрямування.
 • Вугілля – пріоритет? 22 червня Міністерство енергетики відзвітувало про виконання рішень Антикризового енергетичного штабу. Зокрема, у звіті згадується про розпорядження Кабінету Міністрів для забезпечення пріоритетного використання вітчизняного вугілля тепловою генерацією, а також про розробку Проєкту Закону № 3658 від 15.06.2020 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії». Варто наголосити, що згідно інформації Міненерго, законопроект передбачає «обмеження неконтрольованого зростання СЕС». Міністерство це пояснює перевиконанням цільових показників та завищеними розмірами сонячних «зелених» тарифів. Також Мінекоенерго подало на розгляд ВРУ Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» № 3657 від 15.06.2020. Законопроєкт передбачає відтермінування на один рік проведення конкурсу з визначення постачальника універсальних послуг та подовження строку зобов’язання чинних постачальників універсальних послуг; подовження строку зобов’язання чинного постачальника «останньої надії» ще на один рік.

НАЙБЛИЖЧІ ПОДІЇ ОРГАНІЗАЦІЙ УКМ ТА ПАРТНЕРІВ 

 • Команда 350.org запустила петицію з вимогою до Президента та уряду Зеленого Курсу для України. Петиція зроблена українською та англійською мовами для збору підписів людей із різних континентів, які хочуть підтримати Україну. Текст петиції можна переглянути тут.

НОВИНИ УКМ

НОВИНИ ЧЛЕНІВ УКМ

ГО «Екоклуб»

 • Судове засідання, на якому мав відбутися розгляд справи по суті, за клопотанням ТОВ «Технопривід Інвест Груп» (кінцевий власник «КРОНОСПАН ХОЛДІНГС П.Л.С., Кіпр) перенесено на 5 серпня. Технопривід обгрунтував це карантином через епідемію коронавірусу.
 • 25 червня відбулася онлайн-акція #ЙдуДоСуду на підтримку «Екоклубу» в суді. Через карантин громадськість не мала змоги прийти до зали засідання суду між представниками Кроноспану та ГО «Екоклуб».
 • Підведено підсумки конкурсу «Екоклубу» для громад «Просування сталих енергетичних рішень у громадах (приклади з практики)». З ідеєю встановити сонячну електростанцію потужністю 50 кВт на водонасосній станції «Мар’їна роща» перемогла команда з Вознесенська, міста, що має найдорожчий в Україні тариф на водопостачання. 

ГО «Еколтава»

Центр екологічних ініціатив «Екодія»

 • Керівник енергетичного відділу Екодії Костянтин Криницький у ефірі Громадського радіо говорив про те,  як згортати галузь вугільної промисловості з найменшими втратами для мешканців міст, що залежать від неї, та як у цьому Україні може допомогти досвід Німеччини.
 • Як фермери намагаються вижити в умовах пандемії вже четвертий місяць? І яку саме підтримку від держави вони потребують? Про це асистентка відділу екологізації промисловості Марія Дячук та експерт із землекористування ГО «Екодія» Михайло Амосов розповіли виданню Левый Берег.
 • Що не так із Програмою стимулювання економіки для подолання наслідків COVID-19 від Уряду розказала керівниця кліматичного відділу ГО «Екодія» Євгенія Засядько в колонці для видання Хмарочос.
 • Анна Даниляк, експертка з екологізації тваринництва «Екодії», розповіла про те, наскільки посухи, спека та дефіцит води є «нормальним» явищем для України. І чому це призводить до втрати врожаю та деградації чорноземів. Читайте у виданні «Рубрика».

ГО U-Cycle

МБО «Екологія-Право-Людина»

350.org Україна

Агентство економічного розвитку — м. Вознесенськ

WWF-Україна

 • Як вирубки впливають на паводки та яких превентивних заходів має вживати влада — розповіли експерти WWF-Україна
 • Якщо вас цікавить тема лісу, запрошуємо переглянути запис вебінару «Які бувають вирубки та які інструменти має громадськість для збереження лісу, який провели керівниця практики «Ліси» WWF-Україна Андрій Плига та адвокат Наталя Кіптенко. Запис вебінару доступний за посиланням.
 • Посаду директорки Всесвітнього фонду природи WWF-Україна обійняла Світлана Куц. Світлана має понад 20-річний досвід роботи в секторі громадянського суспільства, зокрема, як керівниця Українського центру філантропії, Українського офісу міжнародної консалтингової агенції з фандрайзингу, DVV international.

ГО «Єдина Планета»

 • «Єдина Планета» ініціювала переклад на українську фільму «Домініон» — повнометражної документальної стрічки про експлуатацію тварин. Фільм знятий за допомогою дронів, прихованих та кишенькових камер.
 • 15 червня відбулася найтриваліша акція ХутроOFF, що тривала 4,5 години. Учасники акції «Україна без шкуродерень» закликали в особистому спілкуванні понад 100 народних депутатів підтримати законопроєкт 2360 та заборонити хутроферми.

ГО «Екосфера»

 • Команда «Екосфери» провела екскурсію берегами річки Уж для дітей: члени організації познайомили школярів із рослинами заплавної частини річки, розповіли про історію річки та чому на Ужі регулярно здійснюються протипаводкові заходи.

МОЖЛИВОСТІ В ОРГАНІЗАЦІЯХ УКМ

 • Команда «Екодії» в пошуках активних та ідейних колег! Відкрита вакансія для людини, яка вестиме кампанію зі справедливої відмови від викопного палива та переходу на відновлювані джерела енергії.
 • ГО «Форза» www.forza.org.ua шукає стажера з перспективою працевлаштування на посаду менеджер_ки з комунікацій.
 • Команда ГО «Екосфера» шукає нового PR-менеджера.
 • 19 липня ГО U-Cycle проведе безкоштовний майстер-клас із безпечної їзди велосипедом по місту! Реєстрація обов’язкова.
 • ГО «Форза» проводить віртуальні кліматичні мовні подорожі. Це — чудова нагода для учнів віком 13+ років поспілкуватися англійською з однолітками з Австрії та, потенційно, інших країн Європи на тему сталої мобільності, а саме про способи подорожування, інші, ніж приватний автотранспорт (пішки, велосипед, громадський транспорт і тд). Для участі достатньо до 15 липня 2020 року підтвердити зацікавленість та надіслати контактні дані.

 

Контакти Української кліматичної мережі

climategroup.org.ua  

ucn@climategroup.org.ua
Підписатися на розсилку дайджесту УКМ
Отримувати анонси та новини членів мережі

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6