«Плато» під час війни: вчать, як у міських умовах вирощувати їжу

Громадська організація «Плато» зі Львова у воєнний час продовжує працювати, більшість команди лишається в Україні. З першого місяця війни вони пішли у гуманітарне волонтерство, але вже відновили роботу над адаптацією міст до зміни клімату, яка тепер поєднується із практикою вирощування їжі в міських умовах.

Як ділиться еколог, виконавчий директор громадської організації «Плато» Микола Рябика, з початком повномасштабної війни поточні кліматичні проєкти спинилися – розпочалися гуманітарні.  Члени організації сприяли налагодженню доставки хліба та консерв для жителів Харкова, Дніпра, Миколаєва, а також їжі, медикаментів, кормів для тварин до областей на півночі країни.

З кінця березня знову почали повертатися до своїх проєктів. Зокрема, провели декілька толок у парку «Залізна вода», де ще минулого року почали облаштовували міський сад-город “Розсадник”.

«Окрім боротьби із ворогом з’явилася потреба боротися ще й з вигоранням. Перебування у гармонії з природою та долучення до садівництва покращує психоемоційний стан, сприяє розбудові соціальних зв’язків наших відвідувачів, а також зачіпає тему продовольчої безпеки. Саме тому у цьому сезоні ми переорієнтуємо наш сад-город на потреби тих, хто приїхав до Львова у пошуку прихистку від війни»,прокоментувала Анжеліка Зозуля, співорганізаторка та членкиня ГО «Плато».

«Розсадник” у парку “Залізна вода” – основний наш проєкт на сьогодні. Колись це була захаращена територія колишнього розсадника у центрі Львова, який років з 15 не функціонував, а ми намагаємося його відновити. Тепер це простір міського садівництва і городництва, – розповідає Микола Рябика. – Ми показуємо, як можна в міських умовах вирощувати їжу». Тобто завдання організації – навчити людей самотужки дбати про продовольчу безпеку.

Додатково «Плато» бачать свою місію під час війни в інтеграції внутрішньо переміщених осіб, які стали тимчасовими чи постійними мешканцями Львова. Їх залучають до прибирання території, висадки та висіванні городини. От коли у Львові відкрили перше модульне містечко для вимушено переміщених осіб, «Плато» допомогли з контейнерним озелененням.

Поступово “Плато” починає відновлювати роботу над дослідженням теми рідшого викошування газонів у містах і використання різнотрав’я. Попереду – підготовка методичних матеріалів.

У майбутнє Микола Рябика дивиться з надією. «Будемо далі розвивати «Розсадник», популяризувати тему міських городів, для яких можуть використовуватися занедбані ділянки. Вчити підходити до міського садівництва і городництва також з точки зору адаптації до зміни клімату – бо це додаткове озеленення міст, місце, для впровадження різних природоорієнтованих рішень, а також локальне виробництво їжі, яке зменшує вуглецевий слід».

Ми спитали Миколу, що допомагає відновлювати сили в цей складний час? «Мене особисто підтримує рішення менше дивитися новини, не більше ніж 2-3 рази на день. І наповнює енергією, відволікає від тривоги сам наш проєкт «Розсадник», де ми працюємо по 4-5 годин кілька днів на тиждень. Бо відчуваю, що роблю корисну справу: впроваджуємо рішення для сталості міста, мережуємо людей, надихаємо оточуючих заземлитися і подбати про майбутнє».

 

Як підтримати «Плато»

Ви можете зробити свій внесок у розвиток міського садівництва та городництва заради продовольчої безпеки та адаптації міст до зміни клімату, надіславши пожертву «Плато».

Реквізити гривневої картки:

Найменування отримувача: ГО ПЛАТО
Код отримувача (ІПН/ЄДРПОУ): 42753267
IBAN: UA293052990000026007021006443
Назва банку: АТ КБ “ПРИВАТБАНК”
Призначення платежу: Благодійна допомога на діяльність ГО «Плато»

 Реквізити PayPal: mykola.riabyka@gmail.com

 

Слідкувати за «Плато» в соцмережах:

Web site  https://plato.lviv.ua/

Facebook https://www.facebook.com/plato.ua/

Instagram https://www.instagram.com/plato_ua/

Youtube https://www.youtube.com/c/plato_lviv_ua/

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6