Кліматичні кампайнери на COP27 закликали лідерів припинити фінансувати викопне паливо

На Кліматичному саміті ООН COP27 кліматичні кампейнери закликали світових лідерів гарантувати майбутній мир у Європі шляхом припинення фінансування промисловості викопного палива, особливо в Росії, та підтримати зелену післявоєнну відбудову України. Кампайнерка УКМ Юлія Пашковська підтримали ці вимоги.

У розпал триваючих масових російських ракетних атак на українську цивільну енергетичну інфраструктуру активісти також вимагають від ЄС та світу ефективного дотримання ембарго на російське викопне паливо, впровадження негайного глобального обмеження цін на російську нафту, яке було принципово погоджено Міністрами фінансів Великої Сімки у вересні та розблокування масштабних інвестицій в розвиток відновлюваних джерел енергії та енергоефективності.

«Усі країни повинні узгодити свою енергетичну політику з кліматичними цілями, усунувши перешкоди для енергетичного переходу та сприяючи революції відновлюваної енергетики. Усі державні фінанси мають бути спрямовані на відновлювані джерела енергії та енергоефективність із повною забороною будь-яких державних інвестицій у нову інфраструктуру викопного палива. Це стосується реконструкції України, яка має бути зеленою та стати глобальим прикладом декарбонізованої економіки», зазначила Юлія Мельник (Пашковська), виконавчий директор ГО «Еколтава», член правління Української кліматичної мережі.

«Зелена реконструкція України та пов’язане з нею залучення інфраструктурних коштів – це унікальний шанс для Європи та світу активізувати та швидше впроваджувати заходи з енергоефективності, поступово відмовитися від викопного палива та перейти на відновлювані джерела енергії. Це шанс побудувати вільний, об’єднаний, сильний і процвітаючий світ – починаючи з підтримки підняття України з попелу війни. Сьогодні ми звертаємося до лідерів, які зібралися на COP27, і наполягаємо на негайному вжитті відповідних дій» – зазначила Світлана Романко, засновниця та директорка Razom We Stand.

«Індустрія викопного палива є співучасником війни в Україні. Нафтогазові компанії фінансували та підживлювали військові злочини Путіна. Щоб припинити війну та прискорити енергетичний перехід, європейські уряди повинні заборонити торгівлю російським викопним паливом і перевести будь-які прибутки, отримані від цієї кривавої нафти на потреби відновлення України», – підтримує Луїс Вілсон, старший кампейнер Global Witness.

Не може бути енергетичної безпеки з постійною залежністю від викопного палива. Енергетична безпека України та світу не зможе покладатися на розширення газової інфраструктури, яка за своєю природою є критично вразливою до диверсій і прямих військових атак, таких як ракетні удари чи бомбардування з повітря. Світові лідери повинні дивитися в очі суворій правді: не може бути місця для нової інфраструктури викопного палива в Україні, Африці чи деінде, якщо демократичні країни хочуть вижити та процвітати.

 

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6