Члени УКМ зустрілись з Міжнародною робочою групою щодо екологічних наслідків війни

В Офісі Президента відбулась зустріч новоствореної Міжнародної робочої групи, яка вивчатиме вплив бойових дій в Україні на довкілля, з українською екоспільнотою.

У події взяли участь представники одразу кількох організацій членів Української кліматичної мережі: Української природоохоронної групи (UNCG), «Екодія», МБО «Екологія-Право-Людина» та WWF-Україна.

Серед представників Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни були присутніми екоактивістка Грета Тунберг, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, радник Керівника Офісу Президента України Олександр Бевз, екс-віце-прем’єр-міністр та колишній міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, віце-президентка Європейського парламенту Гайді Гаутала та Президентка Ірландії в 1990–1997 роках Мері Робінсон. 

Серед основних закликів з боку кліматичної громадськості лунали наступні: необхідність визнання екоциду злочином, робота над стягненням репарацій за екологічні злочини та напрацювання механізму швидкого реагування на злочини проти довкілля.

Зокрема, Керівник Громадської організації Українська природоохоронна група (UNCG) Олексій Василюк зауважив: “Війна і особливо російський теракт на Каховській ГЕС є безпрецедентним за масштабами випадком нищення довкілля у Європі. Ці події призвели до колосальних втрат екосистем і вимирання біологічних видів. Але маємо думати про майбутнє. Територія, що постраждала внаслідок підриву Каховської ГЕС, може стати місцем залучення найбільших в історії України інвестиції для відновлення природи, зеленої енергетики та сучасного будівництва”.

«За рік викиди парникових газів, викликані війною росії в Україні, сягають до 120 млн тонн СО2е. Це еквівалентно річним викидам Бельгії. Понад 14 млн тонн СО2е утворилися внаслідок використання пального російськими військами. Призупинення бойових дій та заморожування війни у тривалий конфлікт у довгостроковій перспективі буде згубним для клімату», – додала керівниця ГО Центр екологічних ініціатив «Екодія» Ольга Полуніна.

А Ганна Хомечко, представниця Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» наголосила на важливості консолідації українського та міжнародного експертного середовища для вироблення ефективних правових механізмів відповідальності за екоцид та вдосконалення правового визначення екоциду в національному та міжнародному законодавстві.

 

Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6