Дайджест новин Української кліматичної мережі за серпень 2023

Новини Української кліматичної мережі

НАЦІОНАЛЬНІ НОВИНИ

НОВИНИ МЕРЕЖІ

В УКМ відбулися зміни команди!
Оновлено Раду УКМ, до складу якої відтепер входять 5 радниць:
  • Анастасія Горбач, ГО “Екодія”
  • Діана Попфалуші, ГО “Плато”
  • Олена Вусик, Центр міжнародного співробітництва і впровадження проектів
  • Ольга Лящук, ГО «Екоклуб»
  • Юлія Мельник, ГО «Еколтава»
Також в УКМ нова координаторка – Ольга Бойко!
Досвід Олі вражає: вона вже присвятила 4 роки УКМ, впродовж яких виконували обов’язки радниці. Паралельно із цим з 2019 року Оля успішно виконує функції координаторки CAN в Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії.
Крім цього, Ольга має багаторічний досвід роботи кампейнеркою кліматичного відділу в ГО “Екодія”.
23 серпня відбувся вебінар Зелена відбудова України із застосуванням кращого досвіду Чехії, організований УКМ спільно з Центром міжнародного співробітництва і впровадження проектів.

Переглянути відеозапис.
Детальніше про результати обговорення.

Підписатись на телеграм-канал УКМ

НОВИНИ ЧЛЕНІВ УКМ

U-Cycle продовжує гуманітарну кампанію #BikesForUkraine, у межах якої вони передали вже понад півтори тисячі велосипедів у постраждалі від війни громади України для волонтерів, медиків, соціальних працівниць та інших критично важливих служб.
Богдан Лепявко, військовослужбовець ЗСУ, у минулому – голова ради та координатор проєктів U-Cycle, під час військової служби вчергове став ментором Менторської програми для підсилення адвокаційних та інших спроможностей організацій громадянського суспільства. Також він дав свої поради про документи й політики, потрібні громадській організації для розвитку
МБО «Екологія-Право-Людина» підготували новий аналітичний документ “Лісові пожежі внаслідок російського вторгнення та перспективи повоєнного відновлення українських лісів”.
Експерти ЕПЛ також проаналізували законодавчі аспекти передачі земельних ділянок державної власності у комунальну власність, та Законопроєкт 9516.
Також в ході роботи над проблематикою злочину “Екоцид” на міжнародному та національному рівнях відбулася зустріч між юристкою ЕПЛ та експерткою з міжнародного права Меліндою Джанкі.
Еколтава провела щорічну координаційну зустріч з громадами.
Також в межах урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста 2023» Еколтава влаштувала просвітницький захід, який отримав назву «Сортуй, або кусь!».
Крім цього ГО “Еколтава” за підтримки Проєкту USAID “ГОВЕРЛА” розпочала роботу над новим проєктом “Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні”.
Експерти Екоклубу розповіли, три причини, чому українським громадам варто змінити догляд за трав’яним покривом у містах. Серед іншого:
– Подали скаргу до комітету Орхуської конвенції щодо недосконалого законодавства у галузі ОД та СЕО;
– Розповіли, як Суми попри війну досягають енергонезалежності;
– Показали, як проєкт “Сонячна допомога Україні” допомагає громаді економити кошти.Також колеги презентували Посібник “Адаптація до зміни клімату: короткий путівник для громад”
Екодія започаткувала Зелений Інфотур «Відновлення та енергетична безпека: приклади реалізованих проєктів та перспективи для України».
Також відбувся другий етап Проєктної майстерні шахтарських громад з підготовки таких громад до зеленого відновлення.
Крім того, Екодія підписала Меморандум з дослідницькою консалтинговою компанією Berlin Economics  щодо початку проєкту з аналізу енергоефективності житлового сектору та тепломереж Бучі (Київщина).
Команда ГО “Лісові ініціативи і суспільство” провела Ековонтерський захід “Збережемо унікальні острівки степу в НПП “Північне Поділля” та тренінг “Як відрізнити нелегальні рубки від легальних та реагувати на лісопорушення”.
Також експерти ЛІіС проаналізували збереження біорізноманіття при проєктуванні лісовідновних заходів.
Команда Розсадник – простір міського садівництва та городництва (ГО “ПЛАТО”) отримала відзнаку «СМІЛИВІ» в номінації “Екоінноватор” з нагоди Міжнародного дня молоді від Управління молодіжної політики Львівської міської ради та мережі молодіжних просторів ТВОРИ.
Український екологічний клуб «Зелена хвиля» підготував “Мій перший кліматичний словник-довідник”.
Також завершилось навчання для другого набору Всеукраїнської академії i-Tree 4 UA.
ГО ФОРЗА провели тренінг з сучасних методів планування, проєктування і будівництва лісових доріг на екозасадах в умовах Українських Карпат.
ГО “Хмельницький енергетичний кластер” розробила “Програми розвитку енергетичної безпеки в частині вирощування енергетичних культур та самозабезпечення біомасою для потреб опалення на 2023 – 2028 роки” для Ганнопільської, Берездівської та Крупецької громад.
Також експерти ХЕК надали свої коментарі деяким ЗМІ:
– На часі: «Сонячна енергетика як складова освітнього процесу»;
– Кризовий менеджмент під час війни: досвід українських обленерго.
Експерти Української Природоохоронної Групи проаналізували, чому слід відродити Великий Луг.
Також команда УПГ подала матеріали на створення ландшафтного заказника “Чичиклійський” та розповіла про свою роботу з документування знахідок рідкісних видів.
Ще не підписані на нашу розсилку?
Чи бажаєте, щоб якомога більше людей дізнались новини Української кліматичної мережі? 
Підписуйтесь на новини УКМ
Маєте що додати? Не згодні з якимось із цих пунктів? Просимо залишити ваш коментар у цій короткій формі: https://forms.gle/oE4E5RQETFe2BCYv6